nerede yuzuklerin efendisi gibi bir film?

neden bu filmin yanina bile yaklasacak bir film serisi yok? lord of the rings'te yaraticilik, hikaye, oyunculuk, karakterler.. her sey cok ama cok iyi. hele cuceler:)

iki sorum var: neden lotr gibi bir film serisi yok?
cok film takip etmiyorum, lotr tadina yakin film onerileriniz var midir? harry potter serisi, hobbit, got gibilerini izledim. lotr tadini vermedi hicbiri.

Lotr gibi bir film olması için tolkien gibi birinin de olması lazım aynı zamanda

  • kendi dugunune gitmeyen kamber  (23.02.20 23:50:07)
Hiçbiri öyle olamaz elbette ne kitap ne filmi ama Legend of the Seeker dizisi belki o tadı verebilir

  • sydney  (24.02.20 00:23:03)
lotr'un zamanlaması çok iyiydi. henüz internetin yayılmadığı dönemde çıktığı için az sayıda olumsuz görüşün birleşip koyun sürüsü haline gelmesi düşüktü; böylece başarılı bulanların görüşleri daha ön planda oldu. internet çağındaki filmler olumsuz eleştirileri 20 yıl öncesinin filmerine göre çok daha fazla görüyorlar. dünyada "güzel" şeyler az bulunduğu için insanlar tarafından el üstünde tutulur.

  • ryhmer  (24.02.20 01:32:20)
İyi bir film dediğiniz şeyin iyi bir hikayesi, anlatacak bir olayı olması önemli. Tolkien bir Orta Dünya yarattı bu hikaye için. İlkmek ilmek ördü, buna uygun grameri vs. olan diller yarattı. Dolayısıyla bir olmuyor diğerleriyle.

  • SiyamkedisiZorro  (24.02.20 07:31:41)
Bence sorunuza güzel bir yanıt aşağıdaki entry'de çünkü adamlar işin hakkını vermek için çok çalışmışlar. Ben okurken bile motivasyonlarına hayran kaldım ki onlar bırak sadece işin detaylarını hayal etmeyi onu gerçekleştirmişler de.

Siz söyleyince ben de biraz düşündüm, son dönemde beğendiğim kaliteli yapım olup olmadığına biraz kafa yordum. Yüzüklerin Efendisi'ni ayrı tutarak izlediklerimden aklıma gelenler şunlar oldu :

1. The Lobster
2. Coco
3. Madmax

eksisozluk.com
  • burka  (24.02.20 07:44:09)
öyle bir film yok, çünkü lotr gibi bir hikaye yok. belki dragonlance serisi, ama sinemaya uyarlanacaksa çok iyi çekilmesi lazım.

bir de o dönemde büyük bütçeli fantezi filmi hiç çekilmemişti. rpg/frp tayfası dışında kimse orka, elfe, dwarfa aşina değildi. şu anda çıksa aynı etkiyi yaratmayabilir.
  • sir gawain  (24.02.20 11:23:35)
lotr ilk 3 filmini sinemada izleyen birisi olarak o büyük savaşların heyecanını hiçbir film veremedi bana.

hikaye bakımından çokca seri var ama hepsi para uğruna içine edildi.

şimdi birileri bana tepki gösterebilir ama o zamanlarda hissettiğim heyecanı marvel filmlerinde az biraz yakalayabildim.
  • false pretension  (24.02.20 12:44:19)