[]

İşten çıkarma - yeni işe söylemeli miyim?

Yine bir iş sorusuyla geldim.

Özetliyorum: 2 gün öncesine kadar çalışmakta olduğum işimden pozisyon kapandığı için yüklü bir tazminat alarak çıktım. Bunu biz uzun süredir beklediğimiz için de önlemimi alıp başka yerlerle görüşmeye başlamıştım.

Şimdi sorum şu: 2 hafta önce görüştüğüm bir x şirketle çarşamba günü bir görüşmem daha olacak. Bir önceki görüşmede hala çalışıyordum, ufaktan "işimin içeriği çok değişti" diye çıtlatmıştım ama kapanabileceğini söylememiştim, zira biz de değişiklik olabilir diye bekliyorduk esasen. Bu durumu kendileriyle paylaşmalı mıyım? Mide bulandırır mı? Paylaşmazsam sonradan ortaya çıkar mı?

Bu arada referansım eski müdürüm olacağı için o noktaya gelirsek o da bu durumu doğrulayacak zaten.

 
Dürüst olmak daha iyi bu tür durumlarda


  • bbb_1  (22.02.20 14:40:21) 
ben olsam sorulmadıkça kesinlikle söylemezdim. çalışan biri ile işsiz biri farkı oluşuyor. maaş konusuna bile etki edebilir. bu insiyatifi onlara bırakmam.


  • sttc  (22.02.20 15:52:20) 
Eski müdürle aran iyiyse ona çıtlat. Değilse söyleme, gerek yok. işini yapmışsın paranı almışsın, pozisyon kapanmış tabii ki iş arayacaksın daha normal bir şey yok.


  • comedian  (22.02.20 18:10:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.