yavru kedilere mutlaka yuva lazım

anne kediye dışarıda yaklaşık 1 yıldır bakıyordum. sürekli geceleri gittiği apartmandan kovmuş yaratıklar. o da bizim binaya sığındı daha doğrusu ben alıştırdım çünkü dışarıda geceleri korkup ağaçlara çıkıyordu. neyse 8 şubat sabahı bi baktım ki 4: kat kapımızın önünde verdiğim minderin üzerinde doğum yapmış ;) yakın zamanda anlamıştım hamile olduğunu. 4 tane renk renk nur topu pisicik doğurdu. neyse gittim karton falan buldum apartmandakilerle tartışmama rağmen annem ile çok güzel bi yer hazırladık. şu anda gayet güzel bakıyoruz arada kaliteli yaş mama, hergün haşlama tavuk göğsü, kuru mama, suyu falan hep önünde. yavruların gözleri açıldı ama henüz hareketli değiller. şimdi benim en fazla 2 haftam var. yavruları max 10 gün içinde kömürlüğe falan almam lazım ki orada da sıkıntı çıkaracaktır komşular. hadi biraz da orada baktım diyelim sonrasında yuva şart yoksa barınağa vermek zorunda kalırım hayatlarının baharında :( benim evde gece gündüz rahat takılan dünyalar güzel kulum olduğu için alamıyorum. yoksa annelerini ilk gördüğğmde alırsım geçen sene. sayısız yere ilan verdim. lütfen bana yardımcı olun arkadaşlar. el birliği ile yuva bulalım bu canlara. hepsi dünyalar tatlısı. ben o kadar sıkıntı çekmeme rağmen bakıyorum ama uzun vadede imkansız kalmaları. zaten üst kattan yürümeye başlayınca düşerler falan allah korusun. yuva bulalım ya da bana yardımcı olun ne yapmam gerektiği konusunda lütfen.

yer: istanbul

eksiup.com

Merhaba yavru kedilerin iki ay anne sütü alması lazım yoksa bağışıklıkları cok düşük oluyor. Nisan ayından once annelerinden ayırmanızı onermem. Anneyle birlikte geçici yuva olabilecek birini arayın bence Instagram sayfalarına ilan verip. Barınağa vermek ise öldürmek demek bana kalırsa. Sokağa ya da parka bırakın cok daha iyi.

  • hipopotamus  (20.02.20 07:41:39)
Bütçeniz varsa diğer bir opsiyon veterinerlerin pansiyonlarında kalmaları, hem bebeklerin oradan yuvalanmaları daha kolay olur, hem de cıkarmadan anneyi de kısırlaştırısınız.

  • hipopotamus  (20.02.20 07:43:46)
Instagram'daki hesaplara da yazabilirsiniz. Özellikle haysevder@gmail.com'a mail atın güzel fotoğraflarıyla beraber.

  • piremses  (20.02.20 07:59:15)
Ben yavrulardan birini alabilirim, ama henüz çok küçükler. 2 ay olmasa da en azından 40-45 gün anne sütü emmeleri lazım. O zamana kadar anne ile beraber kalırlarsa sağlıklı olurlar.

  • John Bloor  (20.02.20 09:47:17)
şimdilik iyiler elbette o zamana kadar anneleri ile birlikte büyüyecekler. peki barınakların istisnası yok mu hiç? o zaman neden varlar, ne işe yarıyorlar? @John Bloor çok teşekkürler Allah razı olsun. büyüsünler gel al istediğini. anneleri dünya tatlısı yavruları da öyle olacaktır

  • everythingok  (20.02.20 10:10:16)
@hipopotamus pansiyon fiyatı ne kadardır tahminen?

  • everythingok  (20.02.20 12:10:24)
Fiyatlar cok değişken ama avrupa yakasında uygun fiyat alabileceğiniz veterinerlerden yuvamı ve şekerciyi tavsiye edebilirim. Arayıp sorabilirsiniz.

  • hipopotamus  (20.02.20 23:20:21)
Anneyi kesinlikle kisirlastir ya ;/ bu de yavrulara ic dis parazit asisi yaptirabilirsen ki bunun icin de biraz buyumeleri lazim daha kolay yuva bulabilirsin.

  • hindistan cevizi  (20.02.20 23:33:21)
anneyi kesinlikle kısırlaştırmam lazım, evet. soğumdan kaç gün sonra yapılabilir? bir de şöyle bir olay kafamı kurcalıyor. malum kediler şu anda çiftleşme döneminde , benimki süreklin yavruların yanında ama arada dışarı çıkıyor. gerçi biyolojik olarak 10 gün önce doğum yapmış kedi tekrar çiftleşebilir mi?

  • everythingok  (21.02.20 09:36:23)
sokaktaki kedileri niye kisirlastiriyoruz arkadaslar? bir türün üremesinini neden engelliyoruz? ben bunu anlamadim. gidin dogudaki 60 yasindaki amcalari kisirlastirin daha anlamli ve faydali olur. kedi evde baktiginiz kediyse eve yabru getirmesin, hastalik kapmasin diye yaparsiniz anlarim da...

  • batlegolas  (23.02.20 15:49:12)
@batlegolas sokaktaki kedileri kosırlaştırmak şu aşamada kedilere yapılabilecek en büyük iyilik ve kedi nüfusu üzerinde zerre kadar etki yapmaz. asıl yapılmazsa gereksiz yere çoğalıyorlar ve acı çeke çeke ölüyorlar ya da sürünüyorlar

  • everythingok  (23.02.20 16:59:04)
Yaptığınız şey çok güzel, teşekkürler ama komşularınıza karşı bu tutumunuz saygısızca.

Ben de aynı dertten muzdarip bir insan olarak söylüyorum.

Hayvan sevgim baki, çıldırıyorum onlar için ama sizin istek ve arzularınız, eylemleriniz, tutum ve davranışlarınız kısaca özgürlük alanınız başka kimselerin özgürlük alanını kısıtlamamalı ve rahatsız etmemeli.
  • makarnacanavari  (23.02.20 20:01:54)
@makarnacanavari öncelikle yaptığım şey emin ol kimsenin özgürlük alanına müdahale değil, emin olabilirsin. temizliği, bakımı va herşeyi ile ilgileniyorum. bunın dışında böyle olmasını elbette ben de istemedim. yukarıda da yazdığım gibi sabah kalktığımda bu manzara ile karşılaştım ve 8 şubat sabahı kar yağıyordu. yani ya dışarı atacaktım ya eve alacaktım ya da bu şekilde idare edecektim ki en mantıklısı bu seçenekti. tartışma dediysem elbette kimseyi rahatsız etme hakkım yok. sadece alttan alta laf sokmaya çalışan ruhsuzlara ‘dişlerimi gösterdim’ o kadar.

  • everythingok  (23.02.20 22:03:43)