Osman Kavala'nın tutuklanması

Tamamen gündem değiştirme taktiği mi ?

Hayır adamın Gezi'den beraat etmesi ayrı komik, 15 Temmuz'dan tutuklanması ise apayrı bi komik.

hangi gündemi değiştiriyorlar peki?
o gündemi değiştiremezlerse ne olur?
osman kavala türkiye gündemi için çok mühim biri olsaydı böyle mi olurdu?
  • Moks  (20.02.20 01:34:38 ~ 01:34:56)
Osman Kavala ile Gezi olaylarını yeniden gündeme getirip, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarını dosya altı edecekler, bunu görebilmek çok mu zor.

  • Avoiding The Puddle  (20.02.20 01:48:20)
lan gece gece yüzümü güldürdün allah da seni güldürsün ne diyelim. fetönün siyasi ayağıymış dsklfjdslkfj.
idlib, ülke savaşa giriyor, ekonomi elde patladı falan desen neyse de fetö muhabbeti zerre umrunda değil ne akpnin ne erdoğanın. kılıçdaroğlu takılıyor işte. şunu açıklayacağız bunu açıklayacağız deyip neyi açıkladığını, bunların ne kadar gündem olduğunu gördünüz yav.
kim takar osman kavalayı yoyo yapıp salıp salıp alsalar gene bir gündemi değiştirmez.
  • Efoody  (20.02.20 02:27:31 ~ 02:45:20)
bence ne yaptıklarını kendileri de idrak edemiyorlar. olay kontrollerinden de çıktı.

  • mikahakkinen  (20.02.20 08:59:06)
Gezi olayları sağ cenahın antipati beslemekten vazgeçmeyeceği ciddi bi olay. Akp'nin kamuoyu oluşturmaya yönelik yoğun bir çabası var son zamanlarda. 15 temmuz sonrası "muhtemel darbe girişimi" söylemi bile medyanın ağza almaktan korkacağı bişeyken yandaş gazeteciler aracılığıyla çok rahat konuşulur oldu. Bu gündemi de aynı yere bağlıyorum ben.

Gezi beraatleriyle Kavala'yı salıp tekrar tutuklamak, geziyi tekrar hatırlatıp sağ seçmene eski nefretleri hatırlatmak, darbe söylemleriyle 15 temmuz'u hatırlatmak..

Ak parti çırpınıyor gibi geldi bana.
  • IncredibleMau  (20.02.20 12:11:49)
İdlib'te Rusya ile ayrışma oldu. Sonra Jeffrey falan geldi, ABD, Avrupa ile yakınlaşıldı, hazır gezi davası da gelmişken şirin gözükmek için de tüm gezicileri bırakma kararı aldılar. Ama kendi tabanlarında hesaplayamadıkları şok bir tepki gördüler, AKitoğluitler nooluyoruz la, tüm geziciler çıktı, nasıl oldu bu iş diye şok oldular. Bunun üzerine AKP tarafı geri adım attı, onlar da şaşırmış gibi, nasıl olur bu karar alındı gibisinden bir tepki verdiler, Kavala'yı başka suçtan tekrar aldılar. Kendi gerizekalı seçmenine yönelik bir adım, Kavala yakın zamanda bırakılacak gene, bu kararı biz de tasvip etmiyoruz ama tiyatrosu.

  • speedy  (20.02.20 14:09:50)