Oyunlardaki button mash işkencesi

Merhaba arkadaşlar,

Video oyunlarıyla çok derinden bir ilişkim var ve karşılaştığım bir sorun bu ilişkiyi tehdit ediyor. Bazı oyunlarda bildiğimiz üzere karşımıza çıkan kaçınılmaz QTE denilen Quick Time Events' dan bahsediyorum, hani oyun oynarken giren ara sahnelerde genellikle tehditlerle karşı kalındığında bunları püskürtmek için birden ekranda beliren tuşlara yarın yokmuş gibi arka arkaya basmanız gerekir, yeterince hızlı basmazsanız ölürsünüz genellikle. Mortal Kombat oyunlarındaki Test Your Might sahneleri gibi.

Hah işte, benim sorunum yeterince hızlı basamamam. Youtube'da bununla ilgili videolar izliyorum, adamlar makine gibi basıyor yemin ediyorum. Şu anda Metal Gear Solid 2 Sons of Liberty oynuyorum, oyunun sonuna geldim ama bu işkence yüzünden kaldı oyun ve okuduğuma göre serinin diğer oyunlarına da koymuş Kojima Efendi. Bazı trickler var ama beceremiyorum. Benzer durumla karşılaşıp aşan var mı hiç? Teşekkür ederim.

Aynı sebeple mgs 1i bırakmıştım küçükken. Şimdi olsa geçerim herhalde. Pcde oynuyorsan oyunu macro hotkey programlarıyla geç

  • glamdr1ng  (18.02.20 23:33:32)
Ya, çok teşekkür ederim araştıracağım bunu, evet pcde oynuyorum. Normalde olsa muhtemelen geçerdim ama hardda oynuyorum ama analar ne evlatlar doğuruyor ki en zor seviye olan Euro Extreme'de geçiyor adamlar.

Mgs serisine yeni başladım sayılır ve Mgs 1'i de yakın zamanda bitirdim. Dediğin sahne gerçekten işkence, Snake orada işkence görürken biz de burada görüyoruz, ben de beceremedim, yok olmuyor, en sonunda bize verilen pes etme seçeneğini seçmek zorunda kaldım, tabi bunun sonucunda Snake olarak büyük bir bedel ödüyoruz. Sanırım pes etme seçeneğini fark etmedin. Bu arada tekrar teşekkür ederim. Çok yardımcı oldun.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (18.02.20 23:55:53)
tepki vermekte gecikiyorsanız şurdan kendinizi bir test edin. www.humanbenchmark.com test dışında antrenman olarak da kullanabilirsiniz. ortalama reaksiyon süresi 250-350 civarında.

  • givemesomesubstance  (19.02.20 08:54:16)
one finger death punch'ın pc versiyonu button mash sistemi üzerine kurulu. oyun basit ve zevkli olduğu için kolayca alışıyor ve öğreniyor insan. tavsiye ederim. çabuk tepki vermek, göz el koordinasyonunu geliştirmek adına faydalı olacaktır.

  • hasmetizm 2046  (19.02.20 09:09:39)
@inat yok biliyordum da meryldi galiba. Kızla devam etmek istedim. Doktorla sap sap takılıp nabıcam :D

  • glamdr1ng  (19.02.20 09:11:56)
@givemesomesubstance Olay tepki süresinin gecikmesi olsaydı keşke. Tuşa atıyorum saniyede 15 kere basılması gerekiyorken ben 7-8 kez basabiliyorum.

@hasmetizm 2046 Tavsiye için çok teşekkür ederim, bir bakayım. Çok benlik durmuyor ama belki severim. Oyuncular için bulunmaz nimet gibi duruyor.

@ glamdr1ng Evet, Meryl. Sen de haklısın. Snake Abi'nin aşık olduğu kadın sonuçta. Ama doktora da öyle diyerek haksızlık etme bence :D Bence tekrardan başlamalısın bu arada. Artık böyle derinliği olan oyunlar yok.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (19.02.20 16:28:01)
Arkadaşlar, mobildeyim editleyemedim. Ama orayı geçmeyi başardım :D

İnternette Metal Gear Solid emektarlarının tavsiye ettiği kalem numarasını deneyerek geçtim orayı. O da şöyle oluyor. Bir kalem alıyorsunuz, basılması gereken tuşun üzerinde en hızlı şekilde sürtüyorsunuz. Ben tükenmez kalem kullandım. Ecnebilerin deyimiyle "It works like charm."

Üzerimden büyük bir yük kalktı. Gerçi yanında çocuk oyuncağı gibi kalacak bir boss savaşına gireceğim ama olsun o da geçilir. Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (20.02.20 04:29:57)