[]

aparmanda doğum yapacak kedi

selam,

eylül ayında apartmanımızda, daire kapısının önünde bir kedi doğurdu. (geçen sene de çatıda doğurmuştu.) yavruları gözümünüz önünde olunca yemeğini suyunu verdik, 3 ay kadar anne ve yavrularına baktık, yavrular yakın zamanda kayboldular ancak annesi hala bizimle.

artık gitmesini istiyoruz. havalar bugünlerde güzel, güzel günlerde mama vermiyoruz.

ancak kedinin karnı şiş. yine hamile olabilir mi? 5-6 ayda bir doğurabiliyorlar mı?

eğer doğum yapacak gibiyse, bu sefer burada doğurmasın. bu üçüncü olacak.
kediyi alıp kovacak değilim, mama ve su vermemek dışında ne yapabilirim?

 
Evet doğurabiliyorlar. Orayı güvenli bölge olarak işaretlemiş kafasında, uzaklaştırmak zor oluyor. Benim kapımın önü de kedi doğum merkezi gibi karnı şişen geliyor, bi de ayrıca kaka yapıyorlar. Evde 3 tane var zaten. Tavsiyem apartmanın bahçe kısmına güzel sıcak nispeten güvenli bi noktada barınak kutu yapın, bir süre önüne mamasını suyunu koyun.


  • msb  (18.02.20 10:26:57) 
hamile olabilir.
çevredeki tek dişi kediyse ya da dişi nüfusu azsa erkekler rahat vermez.
aslında herkes için en doğrusu, güzeli ve iyisi kediyi kısırlaştırmak.
yani apartmanda kediye bakanlar arasından biraz para toplasanız, kısırlaştırabilirsiniz.

bunun dışında, daire kapısı önünde olmasını istemiyorsanız dışarıya bir yere mama koyup o tarafa doğru kaydırabilirsiniz.
mesela bir kedi evi yapın, dışarıda başka bir yere koyun.
mamasını suyunu da onun yakınına koyun, o da oraya gidecektir.
  • blatta hiberna  (18.02.20 10:27:55) 
belediyeler de kısırlaştırıyor. ücretsiz. ama sizin de birkaç gün bakmanız gerekebilir ameliyat sonrası. kayboldu dediğiniz yavrular da ölmüştür. keşke kısırlaştırarak sorunu doğru şekilde çözmeyi deneseniz. hamileyse beklemek lazım tabii. doğuracak, emzirecek.


  • not dark yet  (18.02.20 13:37:40 ~ 13:38:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.