Köln'de Erasmus kalacak yer

Bir arkadașım bu dönem için Köln'de Erasmus'a gidecek ve kalacak yer bakmak için aylar öncesinden bir çok yere başvurdu. Skype görüşmesi vs yaptı fakat bir sonuca ulaşamadı bi websitesi varmış altını üstüne getirmiş. Çok anlayışlı, zeki ve entelektuel birisi İngilizcesi ve Almanca'sı da gayet iyi. Nasıl bir yerde kalabilir tavsiye verebilecek var mı? Skype'da vs sacma sapan sorular soruyorlarmis ve bi sürü kişi arasından seçiyorlarmis. Bir türlü bulamadı. Ben de pek anlamıyorum ama yardımcı olmak istedim. Ne tavsiye edersiniz?

facebook gruplarina baksin, turk gruplarina sorsun oncelikle belki yardimci olan cikar.

  • the end of time  (17.02.20 17:28:17)
Facebookta bir sürü grup var onun dışında couchsurf olabilir Almanya'da youth hostel kültürü var onlara bakılabilir

  • sanguine  (17.02.20 19:40:01)
Almanya'da ev bulmak kabus gibi ve online bulunması çok zor. Yapması gereken en mantıklı hareket şimdiden güzel bir hostelde 1 haftalık yer ayırtmak ve gerekirse de 1-2 hafta erken gidip ev bakmak. Onun dışında çok zor. Türk tanıdık, tanıdığın tanıdığı dıdısının dıdısı falan kim olursa olsun birini bulursanız çok yardımı dokunur.

  • mg3929  (17.02.20 20:20:27)
buraya gelmeden bulmasi cok zor. wg gesucht baksin bol bol fb gruplari da önemli. erasmuswhatsap grubu da var. ama en önemlisi geldikten sonra kstw i rahat birakmasin
kolaygelsin

kölnde yasiyorum..
  • vhs kaseti  (17.02.20 20:27:45)
okul bir aile yanı tavsiye ediyor bazen okuldan biraz uzak oluyor ama olsun ulaşım ağı güzel almanyada..
onun dışında okulun yurtlarla alakalı birimi sıkıştırabilir ama zor yani.
facebook gruplarından da bulan çok oluyor.. okulun yurtlaırnın sayfaları oluyor oralara baksın...
  • omonia  (17.02.20 20:59:11)
herkese cevapları için cok tesekkur ederim

  • tomwaitsforme  (18.02.20 10:11:47)