[]

Sözlük Bağımlılığınızı Nasıl Yendiniz

eksisozluk'ten bahsediyorum.

Günlük tüketimimim toplamda bir kaç saatin üzerinde. gündemi takip ediyorum ama onlar da safsata dolu. o kadar yanlış var ki, sinirim bozuluyor çoğu kez.

gündemi takip etmenin bana kazandırdığı bir şey de yok bence.

sözlük kullanımı bende sadece bir alışkanlık, boş kaldığım her anı dolduran bir aktivite. artık, eskiden olduğu gibi, yapacak bir şeyim olmayınca canım sıkılsın, boş kalayım istiyorum. ancak sözlük buna imkan kılmıyor.

velhasıl, her boş kaldığım iki üç dakika için sözlüğe tıklama alışkanlığımdan vazgeçmek istiyorum.

 
12 yıldır her gün 10 saat giriyorum. Henüz bir bağımlılık yaptığını görmedim.


  • himmet dayi  (17.02.20 10:40:55) 
Sözlük bizzat kendisi yendi benim için. Ara sıra bir kitap, film hakkında falan bir şeyler okuyayım diye giriyorum. Eski başlıklarsa okuyorum, yeni başlıklarsa hay allah kahretmesin sizi deyip kapatıyorum.

mit diesem +1

Reddit'e transfer olun, daha keyifli.
  • kobuzchu kiz  (17.02.20 10:48:07) 
Sözlükteki eksponansiyel şekildeki gerizekalı artışını gozlemledigimden beri bağımlılık falan kalmadı.


  • superfluid  (17.02.20 12:33:12) 
Yazar kalitesi sağolsun, bağımlılık falan kalmadı. Debe mebe okuma hepsi bitti, gündeme ufak bir göz atıyorum sadece. Bilmemkime verilen penaltı, 30 yaşında jipi olmayan erkek, şu kadar maaş alan adam, poğaça yiyen kız bilmemne bu tarz gerizekalı turnusolu başlıklar var. Bu başlıklarda yazan takılan kim varsa bunları banla, temizle işte sözüğü, mis gibi site olacak yok ama çöplük olsun böyle daha iyi diyor dürümcüler


  • speedy  (17.02.20 14:52:03) 
ben tema++ kullanıyorum. o yüzden masaüstünde görsel olarak temiz bir deneyim yaşıyorum. varsayılan görünümü gerçekten felaket. reklam da görmüyorum ne mobil ne masaüstünde.

bir de çok kişiyi engelledim. gerizekalı sayısı hala çok fazla, ama logged-out hale göre epey temiz.

reddit'e de bakıyorum ama sözlük gibi değil.
sanırım kendimi frenlemek dışında bir çaresi yok.
  • biseysorcaktim  (17.02.20 16:47:03) 
@kobuzchu kiz +11

sözlüğün kalitesizliği yüzünden çok uzun zaman önce Reddit'e geçtim. aynısını yapabilirsiniz
  • awareim  (18.02.20 07:24:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.