[]

Hakan muhafız 3. Sezon

Ben bu diziyi fragmanlar dışında izlemedim.
Az önce üçüncü sezon fragmanını izledim. Istanbul a bir virüs geliyor ve şehri tehdit ediyor.

Korona virüsü bir kaç ay önce ortaya çıktı ve yaklaşık bir aydır gündemde. Bu sure zarfında senaryoyu yazıp filmi çekecek değiller herhalde. Senaryo bir süre önce yazıldiysa ve üçüncü sezonun bulaşıcı bir hastalığı konu etmesi basit bir tesadüfse bu da çok ilginç.

Bulaşıcı hastalık konusunu ilginc buldum. Tesadüf deyip geçebilir miyiz?

 
Spoiler...

.
.
Tesadüf değil de 1 veya 2. sezonda çekirgelerden insanlara bulaştırmak istedikleri ölümcül virüs konusu işlenmişti zaten.
  • coca cola  (15.02.20 20:23:53) 
bulaşıcı hastalık konusu hep gündemde zaten. Birkaç yıl önce yapılmış netflix belgesellerini de izleyebilirsiniz. Explained bölümü veya Pandemic... Bunun sebebi de, havayolu ile kıtalar arası ulaşımın çok hızlanması. Gelecekte hastalıkların daha da artacağı ve hızla yayılacağı tahmin ediliyor. Küresel ısınma ile buzullarda donan -bizim şimdiye kadar hiç karşılaşmadığımız- bakterilerin vs. de salınacağı tahmin ediliyor.


  • nhk ni youkosu  (16.02.20 00:36:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.