[]

İkinci el drone alırken neye dikkat etmek lazım

Selamlar,

Drone almaya karar verdim ancak bütçem ikinci ele uygun. Yarın ya da öbür gün almış olurum muhtemelen. Görsel kontroller dışında nelere bakmak gerekir? Aynı donanım (yedek batarya vs.) ve kondisyonda olmasına karşın ben tercihimi mavic airden yana kullandım. Siz olsanız proya mı yönelirdiniz aire mi?


 
bence uçur mesela kaç dk uçuyor, menziline falan bak sorun olmasın. zaten süreleri 20-25 dk.


  • jelly bear  (14.02.20 19:50:35) 
- Gimbal, kamera stabil mi değil mi diye, jello yapıyor mu

- altındaki vidaların en az 1 tanesinin üzeri uhu gibi damla plastikle kapalı mı? Bu daha önce içinin açılmadığını gösterir

- Görünür gövdesel çatlak var mı? Sürtme vb iz var mı?

- Pervanelerin durumu?

- Bataryaların voltaj ve hücre durumu, anlık kaç volt verdikleri

Eski pro sahibiyim, Air daha taşınabilir ancak Mavic Pro kadar stabil ve güçlü bir cihaz değil. Şimdi alsam Mavic mini alırım.
  • Northern Mariner  (14.02.20 23:38:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.