Araba yedek parçası - online alıveriş

Aracım için yedek parçaları kendim alıp özel servise götürmek istiyorum. Acaba stok bilgisi doğru olan, yanlış ürün göndermeyen online satıcı tavsiyesi yapabilir misiniz?

Aloparca tavsiye edilmiş ama olumsuz yorumlar da var, o yüzden sormak istedim.

Aracımın garantisi bitmek üzere, bugüne kadar mecburen hep yetkili servise gittim. Fakat yetkili serviste 2 misli fatura çıkmasın diye kendim alıp dışarda yaptırayım diyorum. Tecrübe eden var mı, parça fiyat ve işçilik ücret farkına değer mi dersiniz? (Araba 500x)

parça/fiyat fark eder tabi ki.
arabanın modelini seçip sadece uyumlu parçaları görebileceğin bir yer olsa tadından yenmez diyorsan buyur bit.ly

  • Improbable  (14.02.20 14:42:20)
ne gibi parçalar? periyodik bakım için hava, yakıt filtresi vs. n11 den temin edebilirsiniz. triger'i bile n11'den aldım ben.

far ayna vs gibi yedek parçaları gidip yerinden (sanayide ve sanayi çevresindeki mağazalardan) temin edin derim.
  • bisorumvargaliba  (14.02.20 14:43:05)
Periyodik bakım için sormuştum evet. Kırık bozuk bir şey yok, filtreler, yağ vs değişecek sadece.

  • orient blue  (14.02.20 14:46:23)
Sanayideki yedek parça dükkanlarını arayıp ruhsat numarasının bir kısmını vererek parçaların fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Parça kodunu istersen verebilirler, hem fiyat karşılaştırmış olursun hem de malzeme kodunu öğrenmiş olursun.

  • hctrn  (14.02.20 14:49:55)
Fiat'ın E-per diye bir sistemi var, orada neredeyse arabayı sıfırdan toplamaya izin verecek kadar parça bilgisi yazıyor aslında ama parça kodları ile Türkiye'deki online mağaza parça kodları birbirini tutmuyor. En sağlıklısı sanırım yedek parçacılardan kodları öğrenip fiyat araştırmak.

  • orient blue  (14.02.20 14:59:59)
şu siteden;

7zap.com

araç şasi numarası girerek yedek parça numaralarına erişebileceğini düşünüyorum.
  • rain when i die  (14.02.20 16:35:48)
Riske girmeye gerek yok, sanayiye gidilir ve 3 parçacıdan istediğiniz sarf malzemelerinin fiyatı alınır, yağ dahil.

Toplamda hangisi ucuzsa (ki toplamda 20-30 tl bile zor fark eder) ordan alır ve ustana verirsin, olurda yanlış bir parça verildiyse gider değiştirirsin hemen.

İnternetten aldın ve bir filtre yanlış geldi diyelim, sanayide tekrar doğrusunu alırsın ve diğeri kalır öyle elinde.

TV, Telefon hatta Çamaşır makinesini bile internetten alan adamım ama oto sarf malzemesini sanayiden alırım, internet fiyatları çok daha ucuz değil zaten.
  • John Bloor  (14.02.20 18:21:14)
Ben de öyle yapayım, sanayide halledeyim. Değişim daha kolay olur, mantıklı.

  • orient blue  (15.02.20 17:46:05)