[]

Kedi ismi - coco vs. misa

Merhabalar, kedimize isim arayışındayız.

Aslında ben hem sevdiğim bir film olduğundan hem meyve olarak sevdiğimden bir de kedimiz de beyazlı grili olduğundan coco ismini düşünüyordum ama birkaç kişiden coconun kokainden geldiği gibi bir izlenim uyandırdığını duyunca bilemedim.

Bir de misayı düşündüm. Death notetaki misayı biliyorsunuzdur. Kendisi pek “sevgi dolu”ydu. :)

Eşim de coco-kokain, misa-sevgi dolu karakter çağrışımları nedeni ile her iki isme de mesafeli ama sizin görüşünüze göre ikisinden birine bastırabilirim diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim.

 
bence coco güzel bir isim, aklıma coco isimli çizgi film geldi direkt olarak :)
kediler bir de sert ünsüzlere daha iyi tepki veriyor, misa biraz daha yumuşak bence tepki vermesi uzun sürebilir.
bence her iki ismi de deneyin, veya aklınızdaki isimleri deneyin hangisini daha çok benimserse (anlarsınız size cevap vermesinden tepkisinden) onu kullanın.
hayırlı olsun, sonra fotoğraf paylaşın
  • wendyangelamoiradarling  (11.02.20 12:09:54) 
Coco deyince benim aklıma hındistancevizi geliyor. Kokain vs hiç düşünmemiştim. Gayet de tatlı bence ama kediler içinde s, ç, ş gibi harfler olan isimleri daha kolay öğreniyor. Ha coco'yu öğrenemez mi? Sürekli isimle cagrirsaniz öğrenir tabii.


  • fraise  (11.02.20 12:10:03) 
o zaman mi+co

ama coco daha guzel
  • jimicik  (11.02.20 12:12:56) 
koko net.


  • lcha  (11.02.20 14:13:47) 
coco kedi için mükemmel bir isim.


  • fingers of fury  (11.02.20 17:40:47) 
mico +1


  • legolasin son oku  (11.02.20 23:39:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.