[]

Reddi miras ya da evlatlıktan reddetmek

Borctan dolayı oluşacak haciz durumunun evdekilere yansimamasi
Reddi miras mı ne yapılıyormuş

Bunun süreci nasıl işliyor ne yapmak gerekiyor

 
reddi miras kişinin ölümünden sonraki süreçte yapılır.
kişi hayattayken borcundan kendisi sorumludur.

  • işimdeyim gücümdeyim  (09.02.20 15:23:13) 
mirasçı olduğunu öğrenmeden itibaren 3 ay içinde sulh hukuk mahkemesinde dava açıyorsun.


  • trajikomix  (09.02.20 15:29:49) 
Bikac gundur burda sorularini goruyorum cok temel hukuki seyler soruyosun en basit bilgileri bile bilmedigini kabul ediyorum. Belli ki bi borc durumun var ailenin zarar gormesin diye cozum ariyosun avukatlar bunun icin var. Parca parca sorularinla saglikli cozum bulamazsin. Bi avukata git danisma ucretini ode cok yuksek meblaglar da degil konularin da basit saglikli bilgi al.

Reddi miras senin isini görmüyor yasarken.
  • hindistan cevizi  (09.02.20 16:54:57) 
@hindistan teşekkürler bir sorunum yok sadece bilgi amaçli olduğundan burada soruyorum.

Aklıma yatarsa birine borç takacağım da
  • boomboom  (09.02.20 19:11:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.