[]

Tarla satmak için notere gitmek yeter mi

Çok ortaklı bir tarlada hissem var bunu bir yakinima devretmek istesem
Notere gitmem yeter mi yoksa tapu vs de gitmem gerekir mi 
noter satışı da yapabilirsiniz ama öyle olmaz tapuda işlem yaptırmanız lazım. hisseli yerlerde önce ortaklarınıza teklif etmeniz lazım sanırım yoksa satış iptal olabiliyor mahkeme ile.


  • ozdek  (08.02.20 23:09:08) 
Tasinmaz satisi noterde yapilmaz. Satis vaadi sozlesmesi noterde yapilir. Satis tapuda yapilir.


  • hindistan cevizi  (08.02.20 23:49:10) 
sadece tapuda.


  • ground  (09.02.20 12:24:58) 
Tapusu varsa satış işlemi tapu dairesinde yapılır, olmadı noterde birine vekalet verirsiniz ve bu vekaletle siz olmadan gidip tapuda sizin adınıza satış yapılır.

Tapusu yoksa ama zilyet vs gibi durumlar varsa bu haklar noterde devredilir.
  • John Bloor  (10.02.20 11:03:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.