[]

petek temizletme masrafı kiracıya mı ait olmalıdır ev sahibine mi?

Soru başlıkta
 
Ev sahibi her sene gerekli bakımı yaptırdığına dair fatura sunabilirse sen yaptır yoksa adamın 20 yıllık malını tamir ettirecek kadar enayi olduğunu sanmıyorum.

Bu sebeplerden dolayı eski evlere kiracı olmuyorum. Millet kullanıp bozuyor sonra sen uğraşıyorsun alemin pisliği ile.
  • x571  (08.02.20 12:29:13) 
petek temizliği bence kiracıya ait olmalı diye düşünüyorum. demirbaşın zamanla kullanılmasından kaynaklı bir temizlik çünkü. kapıyı pencereyi temizlemek gibi düşündüm ben.


ha temizlik sırasında sistemde bir arıza olduğu veya tamirat gerektiren herhangi bir bakım olduğu zaman o ev sahibinindir bence. 100 tlye falan yapıyorlar zaten her yerde aynı temizlikten bahsediyorsak. ben de yaptırdım 1 ay önce oradan biliyorum (benim kendi evim o yüzden böyle bir polemik yaşamadım kendimle)

bence temizliği siz yaptırmalısınız ama bakım, arıza vs. işlerini ev sahibi.
  • syozkn  (08.02.20 13:10:03) 
petek temizliği tamamen hikaye bir olay. ev sahibi ya da kiracı olarak buna para ödemem.

kombinin sahibi olarak bak ödemem diyorum. yaptırmam da.

onun yerine bakımlı bir kombi ve oda termostatına falan yatırım yapın. kombi de yeniyse 2 senede bir bakıma yaptırmak yeterli olur. internette videolar var kendiniz ufak tefek bakabilirsiniz. zaten arıza yaparsa sizin tamir edeceğiniz bir olayı olmuyor.
  • ozdek  (08.02.20 15:57:39) 
Kim kullanıyorsa ona. Tabiki kiracı


  • etna  (08.02.20 16:08:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.