Seboreik Dermatit İçin Losyon Kullanımı

Merhabalar. Doktor seboreik dermatit için 2 losyon bir şampuan verdi. Losyonlar Cleocin T ve Dermovate Saç Losyonu. Dalgınlığıma geldi sormayı unuttum. Bu losyonları hangi sırayla kullanayım ve ne kadar arayla kullanmalıyım? İkisi de uygulandıktan sonra yıkanmıyor sanırım.

soruna cevap veremeyeceğim ama bu hastalıktan muzdarip olduğum için yazmak istedim.
Ben m-furo merhem kullanıyorum yüzüm için. Şampuan olarak ad head and shoulders clinical strength. m-furo merhemi 3 haftada bir falan sürüyordum. artık çok abartmadıkça sürmüyorum. kendi kendine geçiyor bazen.

şampuan olarak ne verdi doktor?
  • himmet dayi  (06.02.20 17:26:50)
Ketoral şampuan verdi.

  • joker hakki  (06.02.20 17:29:01)
keterol ilk bir süre iyi geliyor sonra hiç bir etkisi olmuyor, seboreik geri geliyor.

head and shouldersclinical strenght +239482384 . çok çok iyi. ama saç döküyor. ama 0 kepek, 0 kaşıntı.
  • benaslinda  (06.02.20 17:35:46)
ben de aynı dertten muzdarip olduğum için geldim.
Ketoral için @benaslinda'ya katılıyorum.
Bir süre sonra işe yaramadı.
Bluecap diye bir şampuan var ikinci kullanımda benimki geçti. ama bu iş biraz özen istiyor jöleyle waxla yatarsanız hiçbir şey işe yaramıyor.
Geçmiş olsun.
  • ilkot  (06.02.20 17:46:20)
Jöle, wax vs kullanmam. Doktor zaten bunlar bitene kadar kullan geçmezse başka şeyler deneriz dedi. Bir kullanayım bakalım. Çevremdeki çoğu kişiden de seboreik dermatitin nüksettiğini biliyorum. Tedavi sürecinde de saçları 3'e vurdurayım diyorum, faydası olur mu sizce? :D

  • joker hakki  (06.02.20 17:51:16)
Dostlar,

Dermatit kalıcı tedavisi şu an için mümkün olmayan bir cilt rahatsızlığı. O sebeple, ne kullanırsanız kullanın geri gelecektir. Buna istinaden de, kullandığınız ürünleri, dermatit bir süre sonra tekrar aktif olduğu için yargılamayın. Birkaç tavsiye:

- Öncelikle, dermatitin ne zaman aktif olduğunu kendiniz anlamaya çalışın. Örneğin, yağlı bir cildiniz var ve günlük ya da en geç 2 günde bir duş almıyorsanız ve bu durumda dermatit aktif olmaya başlıyorsa, bunun çaresi çok düzenli şekilde duş alışkanlığı edinmektir.

-İkincisi, mümkünse "Head and Shoulders" ürünlerini kullanın. Bilhassa da, Türkiye'de bulabilirseniz eğer, "Clinical Strength Dandruff and Seborrheic Dermatitis Shampoo" olarak geçen Head and Shoulders ürününü kullanın. Daha önce de belirtildiği gibi, bu şampuan dermatitin baş düşmanı olsa da, saç sağlığınız için çok iyi olmayabilir (yüz çevresinde ve vücudunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz). Bu yan etkiyi minimize etmek için şöyle bir yol izleyin: dermatiti kontrol altına alana kadar bu şampuanı kullanın (1-7 gün arası). Sonrasında, düzenli şekilde duş almaya devam ederken saçlarınızı bitsel özlü şampuanlarla yıkayın (örneğin argan yağlı şampuanlar). Bu şekilde nem dengenizi düzenli tutarsanız, sürekli Head and Shoulders kullanmanız gerekmeyecektir. Dermatit illa ki yeniden aktif olacaktır bir süre sonra. Sadece o zamanlar bu şampuanı kullansanız yeter.

- Son bir tavsiye, yüzdeki dermatit problemi için aloe vera özlü kremleri veya doğrudan bu bitkinin kendisiyle hazırlayabileceğiniz bir kürü öneririm (internette tarifler bulabilirsiniz). Çok faydasını görürsünüz.
  • sekersiz turk kahvesi  (06.02.20 21:04:05)
Tüm geri dönüşler için çok teşekkür ederim fakat ben bu losyonları nasıl kullanacağım? :D Asıl sorum buydu.

  • joker hakki  (06.02.20 22:28:50)
ikisi de alkol bazlı ürün, önce cleocin t yi tampon hareketlerle bölgelere sürün hızlı kurur devamında özellikle yatarken dermovate losyonu masaj yaparak bölgeye sürüp yatın, elinizi yıkayın alnınıza gelmesin beyaz leke yapar 1 gün boyunca. geçmiş olsun şimdiden.

  • marlonbranda  (07.02.20 10:08:00)