Sabiha Gökçen kazası Pegasus’a bakışınızı etkiledi mi?

2 senede 3. pistten çıkan uçak vakası yaşandı. “Pegasus’u mümkün mertebe tercih etmem” diyeniniz var mı?

hayır. Gene Pegasus'tan alırım kafama uygun bir bilet bulursam.

  • KaraSakall  (06.02.20 10:07:11)
hayır

  • aynenbencede  (06.02.20 10:13:07)
Pegasusu tercih etmeye devam edicem.

  • VIPCH  (06.02.20 10:26:06)
uzun zamandır etmiyor idim bundan sonra da etmeyeceğim. THY varken pegasus'a gerek yok.

  • bilinmeyen artist  (06.02.20 10:30:59)
bir kere kurumsal bilet nedeni ile bindim. yol boyu seyyar satici dinlemekten daral geldi. bir daha da binmedim. binmem. gerek yok.

  • helenart  (06.02.20 10:35:15)
biletleri iptal ettik, tam tutarı iade ediyorlar şu an. ileride çok mecbur kalmazsan seçmem zaten pek beğenmiyorum pegasus'u, bazı uçuşlarımda saatleri ve sabiha gökçen'den kalkıyor olması daha uygun gelmese hiçbir zaman tercih etmezdim.

  • tiny penny  (06.02.20 10:35:49)
hic etmedi. Burada kusur varsa, daha cok kulede gibi gorunuyor.
thy'nin mevcut yonetim ekibi dikkate alinirsa, pegasus daha guvenilir bir sirket olarak gorunuyor.

  • ebabil curnatasi  (06.02.20 10:36:51)
hayır. pegasus ile bir kere uçmuşluğum var o günden beri bakışım aynı, benim gözümde imajları çizik.

  • skid row  (06.02.20 10:43:51)
etkilemedi. tercih ederim.

  • fezagezgini  (06.02.20 10:46:34)
politik bir sebeple sabihayı boğmaya çalışıyorlar. değişmedi.

  • charlotte blanc  (06.02.20 10:51:51)
Etkilemedi, pilotaj ya da kule hatası genel kanı. Bu da firmayla olan ilişkimi etkilemez. zaten alternatifi de thy.
Bir de su uçakta bir şey satma konusuna olan tepkiyi anlamıyorum, pegasusla kaç kez uçtum hepsinde yalnızca 1 kez satışa çıkıldı. Ryanairle uçmuştum iki kez, zırt pırt gelmişti onlar mesela.

  • somethinginthewayshemoves  (06.02.20 10:58:38)
zaten sevmiyordum, tercih etmem demiyorum kaza bu olabilir.

  • mikahakkinen  (06.02.20 11:08:12)
pegasusa hemen kayyum atanıp başına badem bıyıklı bir yandaş getirilmesi lazım.

  • n62  (06.02.20 11:51:10)
bir önceki pistten çıkma vakasında pegasus tüm sabiha uçuşlarını iptal etmişti. o gün avusturya'dan sabiha'ya uçağım vardı. havalimanı yakınında yemek+kahvaltı dahil çok güzel bir otel ayarladılar, gönlümü kazandılar. yandaş olmamaları da tercih sebebi. bende kredileri yüksek hala.

  • sir gawain  (06.02.20 12:03:31 ~ 12:11:33)
pegasus'un kusurunun düşük olduğuna inanıyorum

  • dedim dedim de kime dedim  (06.02.20 12:17:13)
zorlu bir bodrum havalimanı inişinden sonra son birkaç yıldır gerilmeye başladım uçuşlarda. pegasus'la da defalarca uçtum bugüne kadar ama dün artık 3. pistten çıkma haberini görünce hemen iki tane uçak biletimi (şansa alalı 24 saat olmamıştı) iptal edip yerine THY'den aldım. mantıklı bir karar değil tamamen psikolojik ; yalnız uçacağım ve gerilmeye yer aradığım için. bir süre sonra tekrar devam ederim muhtemelen pegasus'la uçmaya.

  • anjelique laihiala  (06.02.20 12:24:56)
pegasus’la hic ucmadim, bundan sonra da tercih etmeyecegim.

  • xvyz  (06.02.20 13:24:47)
bu olay pegasus'a bakışımı etkilemedi.

kullandığım rotalarda pegasus hep çok daha cazipti. makul olduğu sürece tercih etmeye devam ederim. "ucuz olduğu için kaza yapıyor, çünkü kalitesiz" fikrine katılmıyorum.
  • biseysorcaktim  (06.02.20 13:28:38)
ben çoğunlukla thy ile nadiren de pegasus ile uçan biriyim. yine aynı şekilde tercih etmeye devam edicem.

  • muslugubozukhayrat  (06.02.20 13:34:29)
Hayır, etkilemedi. Hatta 8 Mart günü biletim var.

  • put it in your appropriate place  (06.02.20 13:35:59)
etkiledi fakat binmeye devam edeceğim.çünkü en ucuzu o maalesef.haftaya uçuşum var.

  • neoluyokardesimnebutantantana  (06.02.20 13:46:33)
hayir hic etkilemedi, planli ucusum var ayni guvenle binecegim

  • eipcack  (06.02.20 13:59:35)
etkilemedi, otostop cekmeye devam edecegim.

  • ateistanbul  (06.02.20 14:32:01)
hayır, tr'ye bakışımı etkiledi. daha çabuk gitmek istiyorum.
ölü sayısının saklanmaya çalışılması, hala gerçek bilgi duyurulmuyor.
kurtarma çalışmalarında yetersizlikler (saat gece yarısı 1de hala enkaz kaldırma çalışması vardı)
hastaların taşınması. aprona ambulans alınmamasından bahsetmiyorum boyunluk falan takıp bir sürü kanlı yaralı insanı iett'yle taşıdılar.

ve herkesin tepkisizliği
resmen depresyondayım dünden beri.

yazın kamil koç otobüsünden insanlar gündüz herkesin gözü önünde yanarak ölürken de aynı moda girmiştim.
ülkenin ayağa kalkıp isyan etmesi, şiddet anlamında söylemiyorum ama kurumları taşlaması falan gerek. sadece pegasus değil politikaları gereği her iki hava alanları ve yöneticileri, ulaştırmacılıkla ilgili tüm sorumlu kurumlar, tv kanalları vs.

kendim de dahil tiksiniyorum artık bu toplumdan ya.
  • jimjim  (06.02.20 14:40:04)
Hayir, hicbir sekilde etkilemedi.
Etkilemesi de asiri mantiksiz olurdu.

Eskiden onceligim degildi Sabiha uzak oldugu icin ama AHL kapandigi icin degil Pegasus tercih etmemek, ilk tercihim Pegasus'tur.
  • stavro  (06.02.20 15:07:01 ~ 15:09:28)
Etkilemedi.
Ilk tercihim hicbir zaman pegasus degildir ama her zaman sabihadir, o yuzden genelde pgs oluyordu.
Ama son tahlilde en ucuzu hangisiyse onu tercih ediyorum genelde. Pgs nin thyden Daha pahali oldugunu da cok gordum.

Neyse sonuc olarak etkilemedi.
  • kuehles blondes  (06.02.20 17:26:03)
En genç filoya sahip olduğu için tr deki en güvendiğim havayolu şirketi idi. Ancak kısa zamanda 3 kaza yapmasının tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Thy de 737-800 gibi kısa uçakların kuyruğunu sürten kaptanları da gördükten sonra yine mecbur ucuz olduğu için Pegasus.

  • Mistyimage  (07.02.20 01:54:37)