[]

Deprem sonrası merdiven kullanımı

Merdivenler tehlikeli deniyor. Ben 7. Kattayım. Oldu da ilk depremden sağ çıktık bina da yıkılmadı. Artçılardan korunmak için hemen binadan çıkmamız gerekmez mi? Nasıl çıkacağım?
 
artçı dediğin hemen başlamıyor. ana deprem durduktan sonra çıkabilirsin.


  • makinelere tapan adam  (03.02.20 09:04:29) 
merdivenler binanın en zayıf yerleridir. binadan bağımsız hareket ederler. dolayısıyla "deprem esnasında" merdivenlerden kesinlikle uzak durulmalı. ancak deprem bittikten sonra binayı tahliye etmek için elbette merdivenleri kullanmalısınız. asansörden özellikle uzak durun.


  • temasettin  (03.02.20 09:51:33) 
En güvenli çıkış noktası yangın merdivenidir.


  • kafkaslardan gelen adam  (03.02.20 11:38:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.