[]

Laravel hk. birkaç sorum olacak

şuan aklıma geleni yazıcam, sonrasında yorum olarak da ekleyebilirim.

şimdi laravel ile bir rest api yazıyorum.
sorum da şu: tüm api yapısına bir "order by" "filter by" gibi genel bir şablon koyabiliyor muyum?

yani tüm listleme call'larının sonuna "?order_by=[fieldname],asc" yazıldığında o fielda göre listelesin, veya "?q=blabla" yazıldığında tüm fieldlar arasında filtreleme yaptırsın vs. gibi?

bunları her controllera tabi ki kendim de ekleyebilirim, ama istiyorum ki tüm api'ın defaultunda yer alsın pırıl pırıl olsun. mümkün mğ?

birkaç arama yaptım ancak doğru keywordlerle aramadığım için sonuca ulaşamadım tabi...

 
Evet koyabilirsin. Global scope diye arat.


  • just give away man  (01.02.20 23:15:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.