[]

Beni arayan numaraya bazı bilgilerimi verdim

İzmir'den bi numara aramış. Duymamıştım geri aradım. Gazete sattıklarını paranın engelliler için harcanacağını vs anlattı bir kadın. Para kapıda ödeniyor falan dedi.a Ben şüphelendim aslında ama kırmak istemedim gerçek olma ihtimaline karşı. Tekrar size dönerim arayacağım dedim. Numara verdiler buradan da arayabilirsiniz diyerek falan. Neyse kapatırken numaramı göremediklerini söylediler. Numaranızı söyler misiniz dediler. Ben de numaramı söyledim ne olabilir ki diyerek kendi kendime. Neyse yani ismimi (soy ismim dahil değil) ve telefon numaramı söyledim. Şimdi internetten baktım da çok şikayet varmış bu numara hakkında. Bi sıkıntı çıkarır mı bu verdiğim bilgiler?
 
Numaranızı verdiniz diye birşey çıkartmaz. Mesela bazı avukatların numarası baro sayfasında kayıtlı, internet aramasıyla ulaşıyorsunuz. Ya da iş için veriyoruz 1milyon yere, onların kime verdiklerini bilmiyoruz.


  • mete kudur  (30.01.20 18:46:45) 
sağa sola verebilirler ancak.


  • elorelia  (30.01.20 19:01:31) 
Ya ilk onlar aramamis mi zaten, siz sonra geri aradiniz, numaraniz onlarda zaten varmis. Numarayi yazdiktan sonra 50 tane site var ad soy ad verecek. Isteseler ogrenirlerdi zaten merakiniz olmasin. Siz uyanik olun yeter, daha nice arayacaklar olacaktir baska bilgilerinizi vermeyin.


  • koskoca kirpi  (30.01.20 19:21:43) 
Benzer olay basima geldi. Bir iki yil boyunca arayip gazete alman icin ikna etmeye calisacaklar.


  • cek  (30.01.20 19:23:15) 
TC kimlik numaranı bile versen bir şey olmaz, merak etme.


  • John Bloor  (31.01.20 10:04:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.