[]

Tektaş yüzük

Baştan not: bir arkadaşımın ricası üzerine sorusunu aynen kopyalıyorum.
Cevapları kendisi de okuyacak.

Kız arkadaşıma evlenme teklifinde bulunmak amacıyla tektaş yüzük alacağım.
Merak ettiğim şey maaşıma oranla ne kadarlık bir yüzük almalıyım? Ayrıca parlaklık ve renk olarak nasıl bir seçim yapmalıyım?
Mesela 100 birimlik bir maaşa karşılık ne kadarlık bir yüzük alınmalı?

 
Sana kaç birim koymayacaksa o kadar birim almalısın. parlaklık bütçene göre değişir.


  • fezagezgini  (29.01.20 23:01:12) 
Bence parlak renk dusuk olsun tas büyük olsun, anlaşılmıyor zaten benim gözüm aradaki farkı çözemiyor. Bütçe varsa 600-700 dolardan 1500-2000 dolara kadar bir şey almak uygun. Kaybolursa da çok can yanmasın :)


  • monkey  (29.01.20 23:01:12) 
Karşı taraf için bu yüzüğün anlamına göre değişir, senin maaşına, borcuna harcına göre de değişir. Özendiği bir takı ise iki maaşımı veririm ben. 14k yani.

Kendi yüzüğüm 1ct d color. Eşim uyguna yurtdışından almıştı o zamanlar bir aylık geliriydi.
  • cilekli pasta  (30.01.20 01:33:09) 
Benim 32 bin liralık yüzük bakmışlığım var.

bu tamamen karşındaki kişinin o olaya gösterdiği duyarlılık alakalı birşey. Standart ikili ilişkilerde herşey bu çerçevede değerlendirilmeli. Paket program gibi olmaz.

Kız arkadaşın bu olaya nasıl bakıyor, onun için tektaşın ifade ettiği anlam ne. Mesela tek taş olmazsa 100 birim üzerinden kaç birim üzülecekle başlayabilirsin sorularına.

Tektaşta yurtdışından sadece taşı alıp burada işçiliğini yaptırma olayına bi' bak istersen, sertifikalı bi' taş kaptırıp daha uygun fiyata ayarlayabilirsin. Fiyatı konusunda buradan biz hiçbirşey diyemeyiz sadece şunu bil, yatırımlık birşey değil tektaş pahalı bir yerde yemek yemek gibi birşey.
  • mete kudur  (30.01.20 18:51:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.