[]

Çocuğu at gibi koşan

Kiracıyla ilgili neler yapılabilir ?. İnsanca uyarma aşamalarını geçtik.
 
Cok ugrastim. Hicbir sey elde edemedim. Bir de sikayet ettigim zabita tanidigi cikti. Simdi bir de onla ugrasiyorum.

Sen benim kadar talihsiz degilsindir; cimer, acikkapi,kamu denetciligi hepsini dene.
 • banacevaplazım  (29.01.20 22:41:13) 
Uyarılarınızı dikkate alıp elinden geleni yapıyorlarsa ve çocuk yine de durmuyorsa hiç bir şey yapamazsınız. Ne yapsınlar çocuğun ayaklarına pranga mı taksınlar?


 • temasettin  (29.01.20 22:41:24) 
çocuğu spora mı yazdırsanız :) denilebilir


 • freebird5406_2  (29.01.20 22:43:24) 
Bence de yapacak bir şey yok insanca uyarmakla sonuç elde edemediysen :( üstüne bir de başına bela olurlar. Sonunda sen suçlu çıkarsın çünkü "o çocuk".


 • pati  (29.01.20 22:44:58) 
çözümü bu videoda: www.youtube.com


 • bilinmeyen artist  (29.01.20 22:47:23) 
Çözümü evi değiştirmek.


 • insomniac  (29.01.20 23:49:30) 
sizin de çocuğunuzun at gibi koşma ihtimalini göz önüne alarak, her şeye takılınmayabilir, insanların sinirleri de bozulmayabilir mesela.


 • kenarortay  (30.01.20 07:27:50) 
mesela benim üst komşunun çocuğu da bazen kuduruyor evin içinde.
rahatsız olmuyorum, bazen gülüyorum hatta.
ama en fazla birkaç günde bir, 10-15 dk koşturuyor çocuk.

eğer çok daha sık, hatta sürekli bir şeyden söz ediyorsak, kelimesi kelimesine piremses +1
 • blatta hiberna  (30.01.20 08:47:52 ~ 08:49:41) 
komşum günün hemen her saati yüksek sesle müzik dinliyordu. müzik de tekno ve dans türevleri, uzaktan gerçekten sinir bozucu olabiliyor. bir pazar sabahı 9'da gürültüye uyanınca, kız arkadaşımla n'apalım diye düşünürken not yazıp bırakmaya karar verdik.

"pazar sabahı geç uyanın, güzel bir kahvaltı edin. müziğin sesini çok açmayın, daha da önemlisi kaliteli şeyler de dinleyin ki biz de keyif alabilelim :) "

müzik tarzı değişmedi ama o günden beri müziğin sesi kesildi.
 • givemesomesubstance  (30.01.20 09:20:21) 
Ben üst komşuyum. Benim çocuklar küçükken alttaki ev sahibinin oğlu (kazık kadar 60 yaşında adam bu arada) boşanıp 80 küsur yaşındaki anasının evine taşındı ve bizim kabuslar başladı. Biz bütün gün çalışıyoruz. Sabah 7 civarı yarım saat hazırlanma, bir de akşam 9 civarı yatmaya hazırlanma arasındaki koridor koşuşturmaları bize kalorifer borusuna vurmalar, kapı yumruklamalar olarak geri dönüyordu. Bir de kapıyı eşim olmadığı zaman yumrukluyordu [buraya istediğiniz küfürü koyabilirsiniz]. En son mutfakta soğan doğrarken çıkardığım sese aşağıdan tepki gelince çıldırdım. Evet eski binalarda yalıtım yok gibi bir şey ama aynı hikayeyi ben de üst ve yan katımdan yaşıyorum, kimseye böyle yükselmiyorum.
Kensel dönüşümle kurtulduk biz. Yeni binaların ses yalıtımı daha iyi, ama hep bir tedirginlik kaldı yine. Demem o ki, bu gürültüyü devamlı yapmaları ile kısa süreli yapmaları arasında iyi niyet farkı vardır. Çocuk dediğin düğmesine basınca durabilecek bir şey değil. Ve apartman yöneticisinin akıllısı böyle anlaşmazlıkları uyum içinde çözebilir bazen.

 • SiyamkedisiZorro  (30.01.20 10:53:49) 
en zor şey bir cocugun kosmasını engellemektir maalesef :(


 • sizofren06  (30.01.20 11:56:04) 
Nasrettin hoca eşeğinden düşünce gören kişi gelir yanına "ne oldu hoca acın var mı" der. Hoca "bana derhal eşekten düşen birini bulun" der. Hoparlörleri tavana dayar sesi de veririm. Böylece üst komşu da rahatsız olunca beni anlar. Hoparlörü üst kata dayayın :)


 • creedwar  (30.01.20 12:44:25) 
Hoparlörü dayarsanız apartmandan biri polis çağırırsa siz suçlu olursuz.


 • SiyamkedisiZorro  (30.01.20 17:24:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.