[]

Lviv ucuz uçak bileti

Nisan ortası Lviv'e gidiyorum. İstediğim tarih aralığında aktarmasız gidiş-dönüş 1,100TL. Şubat ortası uçuşlara bakıyorum 680TL. Ciddi fark var arada. Şubat uçuşu yakın tarih ve biletleri satmak istiyorlar diye mi böyle ucuz (Nisan'a kıyasla) yoksa genel olarak Şubat-Nisan bu kadar fark olması normal mi?

Daha ucuza getirmek için bileti ne zaman alsam iyidir?


 
şubat ayında lviv'in nisan ayına kıyasla daha soğuk olacağı düşünüldüğünde talebin az olduğunu hesaba katarsak şubat ayında daha ucuz olmasının nedenini bulabiliriz.

ayrıca wuhan (korona) virüsü sebebiyle insanlar mümkün olduğunca uluslararası seyahatlere çıkmıyor. yakın tarihte böyle bir risk varken uçuşların talep görmemesi sebebiyle ucuz olması da etkileyen faktörlerden biri.
  • eeb  (29.01.20 11:01:43 ~ 11:02:40) 
Kieve git kievden trenle lyviv e geç derim. Cok daha ucuza gelir 2 sehir bir tren yolcugu görmüş olursun.


  • erty_ksk  (29.01.20 11:16:14) 
Şimdi baktım Kiev'e gidiş 800TL (dönüş saati biraz ters olsa da), kiev'den lviv'e 18 euro tren biletiyle uyguna geliyor. Türkiyeden gelenlere problem çıkardıklarını duymuştum. Lviv'de daire tutup kiev'e gidince kıllık yapmasınlar?


  • IncredibleMau  (29.01.20 11:35:00) 
Skyscanner'dan spesifik tarih belirtmeden arama yapacaksiniz bu kadar basit. Nasil ucuz bulurum diye tirmalamaya gerek yok. Skyscanner'a bakacaksiniz.


  • stavro  (29.01.20 13:06:22) 
@stavro en ucuz bilet hangi tarihlerde var nasıl bakılır ben de biliyorum arkadaşım. Benim gidiş dönüş planım spesifik. Sorumu anlamamışsın.


  • IncredibleMau  (29.01.20 13:56:00) 
google flights veya skyscanner'dan çeşitli tarihlere fiyat alarmı kurup bekleyeceksin. nisan'da bahar geliyor, gönül yayları gevşiyor, ortam cıvıl cıvıl. pahalı olması normal. şubat'ta ukrayna buz kesiyor ondan ucuz. wuhan virüsü ile alakalı olduğunu sanmıyorum.

uia'nın ankara'dan ucuz uçuşları oluyordu onlara da bakılabilir kiev için. promosyon zamanları millet git gel 200-400 arası ukrayna biletleri aldı pegasus'tan. bu paralar çok fazla. ama bir daha ne zaman promosyon olur bilemem. pegasus'a üye olun ara ara bülten atıyorlar.
  • rosencruz  (29.01.20 14:25:13) 
yine skyscanner'a bakacaksin. Net tarih verdiginde de secenekeleri listeliyior, fiyat dususunu bildiriyor istersen. Belirli donem pahali belirli donem ucuz. Kisin ortasinda ucuz olur havalar isindikca pahali olur oralara bilet. Ayni fiyati yakalamanin yolu yok. Talebin az oldugu donem ucuz.
Yani sorunun cevabi, evet fark olmasi normal ve subat yakin tarih oldugu icin degil. Ayrica nisan biletlerinin dusecegini sanmiyorum beklesen de.

  • stavro  (29.01.20 15:52:02 ~ 15:54:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.