SSD

www.vatanbilgisayar.com

Cihaz bu: 80XL006NTX

SSD işine gireceğim neler tavsiye edersiniz?

(Marka/boyut/kendim yapacak olsam nasıl yaparım)

Samsung Evo 860

Boyut senin bütçene kalmış ama bence en az 250 GB olmalı.

Bilgisayarın garantisi devam ediyorsa kendin yapma. Servise götür onlar taksın. Etmiyorsa Youtube'da nasıl takacağına dair videolar vardır. Önerim DVD-ROM bölümüne takma, direkt harddisk bölümüne tak. Oradan çıkanı da kullanmak istersen onu DVD'nin oraya tak.
  • himmet dayi  (28.01.20 12:31:42)
İdeapad 500üme Samsung evo 860 taktım efsane bi şey oldu, tavsiye ederim.

  • mg3929  (28.01.20 12:33:04)
güzelce anlatmış burada.
www.youtube.com
kesene göre bir ssd al. istersen dvd-rom dursun, hddyi çıkartıp ssd tak. ya da dvd-romu çıkart. oraya hddyi veya ssdyi tak.
  • sutlu nescafe  (28.01.20 12:33:07)
Ürün seçimi;
Çok paran varsa samsung pro serisi, az paran varsa evo serisi alıyorsun derler.
Benim bir cihazımda samsung evo var diğerinde sandisk var ikisi de gayet güzel çalışıyorlar.
Sandisk olanı 240gb 170-180 lira gibi fiyata bulunabiliyor.

Aldık ne yapıcaz;
İşini garantiye almak istersen klonlama işleminden önce bilgisayarındaki bilgilerini başka bir harici diske yedekleyebilirsin.

Elinde yoksa bir tane harici hdd taşıyıcı kap al, yeni aldığın diski ona takıp usb porttan bilgisayarına bağla ve klonlama yazılımını kullanarak bilgisayarındaki diski yeni diskine klonla.

Değişim kısmı;
laptopun altında ufak kapaklar vardır, onlardan birinin altında mevcut hdd duruyor, bilgisayarı fişten çek ve bataryasını çıkart. Sonra o vidalı bölümdeki mevcut diski çıkarıp aynı yere başka hiçbir alet ek vs kullanmadan aldığın yeni diski takacaksın, gayet basit bir işlem.

Bu kadar. Kapağı geri vidala bataryanı ve fişi tak cihazı çalıştır.
  • kambek  (28.01.20 12:33:33)
Crucial tam bir fp ürünüdür.

  • bestchoiceinthiscircumstances  (28.01.20 12:39:27)