[]

Panik atak başlangıcı - psikiyatri

30'una randevum var psikiyatriden. Çarpıntı, sürekli derin nefes alma ihtiyacı gibi sebeplerle önce kardiyolojiye, sonra da göğüs hastalıklarına gittim. Turp gibi çıktım.

İlk kez gidiyorum psikiyatriye. Nolacak içeride? Ne soracak bana? Haklı gerekçelerle ilaç yazmasını talep edeyim diyorum. Yazar mı?


 
Yeni baslayan bir durumsa terapiye basvurmaniz cogunlukla ilactan cok daha etkili olacaktir


  • red g  (28.01.20 00:52:55) 
Bana ilaç yazmanızı istiyorum, haklı gerekçelerim şunlar deyip açıklayın. Gerisini o halleder :)


  • hepbiarayisicinde  (28.01.20 05:13:53) 
yani, bu biraz da size bağlı.
şöyle, işyerinde patronla, çalışma arkadaşlarımla vaziyeti idare edeyim gibi semptoma yönelik bir tedavi isterseniz ona göre bir yöntem uygulanır; yok, ben daha ayrıntılı bir bilgi sahibi olmak istiyorum derseniz de daha uzun soluklu bir tedavi uygulanır.

  • pangea  (28.01.20 09:26:45) 
Odaklanmam gereken şeyler var mesela. 20 dakikadan sonra bulunduğum ortamda durmak zor oluyor. İşime odaklanamıyorum. Diğer hepsini geçtim, sadece bunun için bile ilaç tedavisi isteyebilirim.


  • IncredibleMau  (28.01.20 09:41:49) 
Hocam bu belirtilere "eyvah ölücem/çıldırıyorum/bayılıcam/yardımsız kalıcam/kalp krizi geçiriyorum" gibi düşünceler eşlik ediyor mu?
Yoksa sadece yetiştirememekten, tepki görme kaygısından gelen bir kaygı tepkisi mi?
Gerçi doktorun sorması gerekiyor bunları ama redg'ye katılıyorum, hemen ilaca sarılıp çözümü ötelemek yerine iyi bir psikoeğitim veren bir uzmandan da yardım almanızı öneririm.
  • mor bembombom  (28.01.20 10:34:19) 
Kalp krizi geçiriyorum zannı 1 kez oldu şu ana kadar. Ölüyorum bitiyorum raddesinde değildi. Tepki görme kaygısı değil ama yapmam gereken işlerin odaklanma problemi yüzünden yavaş ilerlemesi benim canımı sıkan bişey. Terapinin mutlaka faydası olur. Ben yine de kendini kontrol eden, kendinin farkında biri olarak müthiş bi çözüm sunacağını sanmıyorum. Daha ziyade hemen etki edecek şeylere ihtiyacım var çünkü gerçekten bitirmem gereken şeyler var.


  • IncredibleMau  (28.01.20 10:50:03) 
Sizin olayınızı psikolog çözer .


  • hepbiarayisicinde  (29.01.20 00:18:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.