sizce bu ürünler orijinal midir?

merhabalar ahali. sahibinden.com'da şöyle bir dükkan var doguexpress.sahibinden.com

satılan ürünlerin orijinal olma ihtimali nedir?

her ne kadar kaçak maçak da olsa fiyatlar uçuk ucuz olunca orijinal olduğuna ikna olamıyor insan.

Orjinal olma ihtimalleri yok, en fazla "orjinal çakma" olurlar, evet böyle bir terim var :)

  • John Bloor  (25.01.20 09:54:43)
En baştaki north face çakmayım diye bağırıyor :D

Bakın bu ürünler türkiye'de ultra pahalı olabilir doğru ama yurtdışında da bedava değil, özel indirim olmadıkça bir markalı outdoor ayakkabı 70 eurodan başlıyor genelde, indirimle 30-40 euroya satıldığı oluyor ama işte indirim olacak da numarası olacak da zor işler.
Yine aynı satıcıda adidas terrex var, adidas terrex avrupada outdoor markalardan daha pahalı genelde ve indirime de girmiyor pek mesela, bunları bilirseniz kolay kolay çakma ayakkabı almazsınız.

Size tavsiyem amazon avrupa sitelerinden ayakkabı bakabilirsiniz veya direkt donanımhaber'de ikinci el'de sıfır olarak satanlar oluyor, onlar da amazon'dan alıp satıyorlar zaten, orjinal uygun sayılabilecek fiyatlara bu şekilde alabilirsiniz.
  • atom karincanin torunu  (25.01.20 10:15:07)
ürün fotoları mağazada orjinal ürünleri giyerek cep telefonuyla çekilmiş..
sana ne gönderecekler kimbilir..
satış yapılan yer de hakkari yani, olumsuz bir durumda basıp gider misin oraya..
bir arkadaşım insta'dan columbia mont aldı..
250lira demişler.. pazarlıkla 200liraya aldım diyordu..
ben de "kimse sana columbia montu 200liradan satmaz" dedim..
ertesi gün bir mont geldi ama görmeniz lazım..
pazarda 30liradan satılıyor muhtemelen..
üzerine de columbia etiketi dikmişler şaka gibi..

gerçekten orjinal bir şeyler arıyorsan doğru adres -> www.amazon.de
  • strobist  (25.01.20 12:47:07)
kankacığım tabiki orjinal. the north face, columbia vb firmaların fabrikaları hakkaride zaten. hatta müdürü bile hakkariliymiş duyduğum kadarıyla. bu yüzden istanbulda 1000 1500 lira olan ürünler hakkaride 300 lira. sen neyden şüphelendin ki?

  • Tears of Devil  (25.01.20 12:55:49)
medeniyetin beşiği hakkari'den böyle bir markanın çıkabileceğine inanmayarak sorguladığım için utandım kendimden. hemen on kutu yapıştırayım. kalanı mahalleye dağıtırım.

  • mate soul  (25.01.20 13:05:06)