[]

Yüksek lisans eğitimi devam ederken askere alınma

Halihazırda bir yüksek lisans programından mezunum ve ocak 2021'e kadar tecilim var. Şimdi ikinci bir yüksek lisans programına kayıt yaptırmayı düşünüyorum.

Merak ettiğim durum şu; şimdi tecilim bittiği zaman yüksek lisans eğitimim devam etmesine rağmen bana birader sen iki dakika gel şöyle deyip, sevk çağrısı mı yapacaklar ? Yoksa 2. yüksek lisans programı bittikten hemen sonra mı askere çağrılacağım ?

Edit: 29 yaşından küçüğüm.

 
29 yas onemli degil. Tecilin uzamasi icin anca doktora yapman gerekir, diger her turlu ocak 2021 de tecilin biter.


  • j r r tolkien hayrani  (25.01.20 04:25:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.