[]

polis kadınla evlilik yürür mü?

Selamlar.Kamuda, en düşük maaşla çalışan bir devlet memuruyum.Flört ettiğim kız polis... buraya kadar sorun yok sorunlar bundan sonra başlıyor.

1) çok yoğun çalışıyorlar çalışma sistemlerini bildiğim için eve vakit ayırması çok sıkıntılı.
2) olur olmadık yerde göreve çağrılma ve sürekli farklı illere göreve verilmesi.
3) her ne kadar maaşım düşükte olsa oldukça güzel bir tatil sistemim var.kendisi aylık saat bazında benden yaklaşık 2 kat fazla çalıştığı için aramızda yaklaşık 1500-2000 lira maaş farkı var.Ek görev,mesai vs. bahsetmiyorum aylık 400 saati bile bulabiliyor çalışmaları.Benden fazla kazanıyor buda bir dezavantaj.

daha çok çok fazla sorunlar var yazacak ama benimde her şey hakkında bilgim yok.Böyle bir ilişki ne derece mantıklı sizce?

 
Yürümese tüm polis kadınlar bekar mı olurdu?

Sen kızı rahat bırak. Şimdiden böyle düşünüyorsan işin sonu hayırlı olmaz gibi.
 • sydney  (21.01.20 20:26:41) 
kardeş sen seviyor musun bu kızı? ona dair bir şey dememişsin. Kıza fizibilite yapmışsın. Böyle bakarsan olaya, senin işin zor. Evlilik marketten bir şey almak gibi değil.


 • ebabil curnatasi  (21.01.20 20:33:18) 
yürür hiç sıkıntı olmaz.


 • burya  (21.01.20 20:34:43) 
"Benden fazla kazaniyor, bu da bir dezavantaj!" yazdigin icin bu iliski yürümez. Kizin maasi gittikce azalmayacak; terfi aldikca, calistigi sene arttikca cogalacak.

Kizi rahat birak, senden bir hayir görmeyecek.
 • chitosan  (21.01.20 21:08:34) 
Senin gibi biriyle yürümez tabii, tez vakitte kızı rahat bırakırsın umarım.


 • wmeh  (21.01.20 21:14:11) 
O kadinin, bir bos vaktine gelip de bir aptallik yapma ihtimali cok uzucu.

Hic mantikli degil bir iliski sizle.
 • buf-e kür  (21.01.20 21:16:33) 
niye bu kadar yüklendiniz ki bana :(


 • soru icin geldim  (21.01.20 21:31:32) 
Büyük konuşmayayım ama ben mesela polis bir kadınla birlikteliğimi sürdüremezdim.

Ben mesleklerin karakterlerde etki bıraktığını düşünüyorum. Polisin de genel refleksini biraz ''kaba'' ZANNETTİĞİM için de benim evlilik düşünceme biraz aykırı düşüyor.

Bir diğer konu doktor ve avukat için de geçerli mesela. Doktor bir kadınla da ilişkimi sürdürememiştim. Orada da farketmiştim doktorla evlenmek istemediğimi. Doktorda da refleksler daha ''gerçekçi'' oluyor. çok iyi arkadaş olabilirdik bu kadar gerçekçi insanlarla ama evlilik için optimum denge lazım galiba.


Bunun dışında, mesai saatleri aşırı önemli evlilikte. İş stresi çok önemli. Gelir seviyesine çok takılmazdım ama diğer 2 şart baş ağrıtabilir.(ağrıtır)
 • mete kudur  (21.01.20 21:43:05) 
sana niye boyle yuklenmisler anlamadim,

gayet mantikli bir soru sormussun.

cevremde 2 polis kadinla evli olan tanidiklarim var. ama ikiside sonradan ayrildi.
sebep, hakli haksiz konularini bilmem sadece gozlemledigim bu.

ustteki arkadasin soyledi "mesleklerin karakterlerde etki bıraktığı" cümlesi kesinlikle çok doğru.
 • glore  (21.01.20 21:47:16) 
benim arkadaş kadın polis, kadın polislerle arkadaş olarak bile anlaşamadığını söyledi:))

Seversen neden olmasın? Sadece bence maaş farkı seni yıpratır.
 • banacevaplazım  (21.01.20 23:14:37) 
mete +1

hele bu zamanın polislerine şahsen güvenmiyorum. insanlar karakola şikayete gidiyor ilgilenmiyorlar, bakıyorsun ertesi gün şikayetçi öldürülmüş. hiçbir olaydan da ders alınmıyor hala her şey aynı. onun dışında olmadık yerde efelik taslayanlarını görüyorum. bunların hiçbiri kadın değildi gerçi ama fark eder mi bilmiyorum.
 • windows95  (21.01.20 23:21:45) 
Maas olayina da yanlis baktigini dusunuyorum. Senden 2 kat fazla calistigi halde 1500-2000 TL fazla aliyorsa, senin maasinda saatlik olarak daha fazla.

Bu konuda ezilip buzulmene gerek yok. Yanlis bir sekilde karsilastirma yapiyor olmalisin.

Ayrica sabah 9 aksam 5 calisip 5000 TL almak varken sabah 8 aksam 8 calisip 7000 lira almayi istemem acikcasi.

Hayatinda es ya da dost secerken para 1.planda olmamali.
 • kaiserr76  (21.01.20 23:26:17) 
senden fazla maaş alması belki ilk zamanlar çok rahatsız etmeyebilir, ancak ilişkinizin ilerleyen aşamalarında özellikle aileler vs. işin içine girince sıkıntı doğurabilir. kızın ailesi modern ileri görüşlü bir aile değilse (ki öyle olanların bile laf ettiğini duydum) erkek tarafın kız tarafından düşük kazanmasını sorun edip buna kıza empoze edebiliyorlar, kız da onların etkisinde kalıp bu adam bana bakamayacak mı psikolojisine giriyor.
Evlenirsiniz, masa başı işi alır maaşı düşer belki o zaman bunlar o kadar sıkntı yaratmayabilir.

 • wendyangelamoiradarling  (22.01.20 09:50:04) 
sen de polis ol. gul gibi gecinirsiniz.


 • jimicik  (22.01.20 09:54:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.