hastalık tavsiyesi

askerden geleli 1 hafta oldu. hiçbir değişiklik yok hala kötüyüm. balgamlı öksürük ve ateş var. devlet hastaneleri 2 hafta sonraya randevu veriyor. randevu olanlar da çok uzak. hangisini yapayım?

1- 2 hafta sonraya randevu al. o zaman kadar eczaneden ilaç tavsiyesi alıp kullan.

2- özel hastaneye git. (ancak sigortam yok. muayene ücreti 200 lira olanlar var ama film falan çekerler mi? bu rahatsızlık için hangi testleri isterler? onlar çok fazla gelir diye düşünüyorum.)

Ben Cuma dönüp Cumartesi en yakın devlet hastanesinin aciline gitmiştim. Zaten askerden geldim falan diyince klasik ilaçları dayıyorlar, antibiyotik, balgam söktürücü ve parasetamol içeren ilaç ile işte vitamin takviyesi vs. Eczane doktor reçetelemeden antibiyotik veremez, her türlü bir hastaneye gitmekte fayda var. Önerim akşam mesai saatinden sonra devlet hastanesi aciline gitmeniz.

  • zwiegesprach  (21.01.20 15:59:30)
pek hastaneye gitmedim. acile gidince arza çıkartmasınlar? acillik miyim bilmiyorum çünkü. orada ne yapıyorlar? serum dayayıp göndermesinler?

  • nick bulamadim  (21.01.20 16:02:57)
akciğer filmi garanti. ortalama bir hastanenin aciline ayakta giderseniz zaten yaklaşık 2 hafta sonra falan tedavi olabilirsiniz.

2 hafta sonraya randevu alıp, iburamin cold, gargara, bitki çayı takılın 2 hafta boyunca. geçiyor gibi olsa da yine de gidin, geçmiyor.
  • cern de cayci olmak vardi  (21.01.20 16:14:11 ~ 16:14:57)
Valla hocam bilemiyorum, doktora da bağlı biraz. Ben gittiğimde askerden geldim, böyle böyle şikayetlerim var falan dediğimde röntgen bile çekmeden ilaçları yazıp gönderdi. Bu sıralar çok benzer şikayetle gelen çok var zaten, alıştık demişti. Zaten yeşil triajdan alacakları için arıza çıkartacaklarını da pek sanmıyorum. Sadece GSS borcun var mı yok mu onu bir kontrol etmen gerekebilir, GSS borcu olanlar tedavi edilmeyecek gibi bir şey okumuştum geçenlerde (sigortam yok dediğin için ekledim bunu).

  • zwiegesprach  (21.01.20 16:14:55)
maalesef gss borcum var. özel hastane önebilir misiniz? dün magnet tıp ve çayyolu'nda önerdiler. biir çok pahalıydı. magnet'i de sözlükte gömmüşler baya. toplam bir 500 lira verebilirim sanırım muayene+testler için. beytepe, çayyolu tarafındayım. metro yakını özellere gidebilrim.

eczacı antibiyotik dışında öksürük şurubu, balgam sökücü, ateş düşürücü falan verir mi? ateş fena yapıyor.
  • nick bulamadim  (21.01.20 16:28:49)
basit bir antibiyotik(agumentin), notuss fort ve farhex gargara 3'lüsüyle atlattım ben o post-militare illetini. gerçi hala öksürüyorum(döneli 45-50 gün oldu) ama hayatıma devam edebiliyorum.

aile hekimine git, rahatsızlığından bahset; bana aile hekimi verdi bunları. ama öyle hemen geçmeyecek hazır ol.
  • Bruce  (21.01.20 16:32:50)
aile hekimi ilgilenir mi sigorta da sorun olmuyor sanırım. yakın hem. ilaç falan yazarsa hemen gideyim.

  • nick bulamadim  (21.01.20 16:44:26)
ben aile hekimine gittim ilaç yazdı, geçmedi. bir daha gittim kötüleşince başka ilaç verdi sorun kalmadı.

  • passion rules the game  (21.01.20 18:41:29)
aile hekimine gittim. sırtımı dinledi. bazı ilaçlar verdi. ancak ciğerlerinde bir şey yok dedi. sonradan aklıma geldi söylemeyi unuttum doktora. öksürük hırıltılı ve baya balgam çıkarıyorum. bu ciğerlerinde sorun olduğunu göstermez mi? göğüs hastalıklarına 2 hafta sonra gidicem.

  • nick bulamadim  (23.01.20 17:45:34)
ciğerlerde bir şey yoktan kastı önemli bir şey yok anlamındadır, verdiği ilaçları yaz buraya. öksürük için bişey vermiş olması lazım öksürdüğünü ve balgam olduğunu söylediysen. söyemediysen niye versin zaten.

  • Bruce  (23.01.20 17:54:03 ~ 17:54:34)
balgamı söylemedim ama girer girmez öksürünce sırtımı dinledi zaten. eczacı farklı ilaç vermiş olabilir aldığım ilaçlar şunlar. öksürük şurubu verdi sanırım.

amoklavin
levopront fort
brufen
tanflex
  • nick bulamadim  (23.01.20 18:13:20)