[]

Yurt dışına nereden ve nasıl başlamak

Little little into the middle ingilizcemle ve yalnızken yurt disina çıkmaya nereden baslamaliyim :) batumi disinda hiçbir yere gitmedim. Turlara katılsam kafam rahat mi olur? Balkanlardan mi başliim
 
Nereyi görmeden ölmiyim ayrica


  • üğpoıuy  (21.01.20 07:13:23) 
Bu bütçeye göre değişir. Pasaport görevlisinin 'neden geldin' sorusuna cevap verebiliyorsan turlara katılma. Vizesiz yerlerden başlayabilirsin.
Ukrayna, sırbistan vs.

  • bagcivan  (21.01.20 07:21:34) 
Bir sonraki sene vaktin ya da naktin olmayabilir, o yüzden hiç vizesiz yerlerden başlayayım deme. Öğretmene vize gayet kolay çıkar, aradaki masraf farkına da değer.

Klasik olarak önce italya'dan başla, roma ve floransa. Sonra ispanya, madrid barcelona. Paris, amsterdam. Viyana, prag. Her şehirde gidiş dönüşü çıkarınca minimum 2 gün ayır. Artık hepsine tek seferde mi gidersin bilemem. Hızlı gezemem diyorsan 1 hafta kal bu saydığım ikililerde, hepsi de en az 3-5 gün gezilebilecek şehirler.
  • Bruce  (21.01.20 08:22:42) 
Turlara katilmanizi tavsiye etmem.

Merak ettiginiz bir yer yok mu? Misir´in piramitleri, Isvec´in fiyordlari vs. vs.? Bence kendi listenizi boyle olusturun.

Bence Italya´yi iyice gezmeden, o rahat "modda" yasamadan olmeyin. Bir gün Roma, ertesi gün Florensa ve oradan da Milano degil bahsettigim sey. En az 20 gün ayirin, kucuk sehirleri de icine katin.

Iyi ki olmeden gordumusum dedigim Israil ve Filistin var.

Hala gormedigime cok uzuldugum: Misir ve Arjantin var.
  • buf-e kür  (21.01.20 18:16:57) 
Bence gelismis bir avrupa ulkesinden basla ki icin acilsin. Tur mantikli. Ama ilk gidisin misir falan olmasin.


  • hot potato  (21.01.20 18:19:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.