[]

Ufak çocuğa ilerisi için e-mail adresi almalı mı?

Küçük çocuğunuz için ad/soyad şeklinde ileride kullanır diyerek e-mail hesabı veya sosyal medya üyeliği aldınız mı? Aldınız ise hangi sitelerden aldınız?
 
e devlet dışında sosyal medya hesabım yok. ama kızıma adısoyadı@gmail.com hesabını aldım. daha doğmadan başladım oraya mailler atmaya ve 5 senedir fotolar, önemli günler, önemli ailevi olaylar, doğumlar, ölümler, kendi kişisel gelişimi ilgili mailler atıyoruz eşimle. adresi arkadaşlarıma da verdim bir çok kişi de kızıma mail atıp o an içlerinden ne geçiyorsa yazdı.

şifre de kuzenimde, eşimle girip bakamıyoruz. 15 yaşına geldiğinde doğum hediyesi olarak şifreyi vermeyi planlıyorum.
 • duster  (14.01.20 16:19:24) 
babam bize 2. ayakkabıyı bile almazdı, bunu eskit eskiyince yenisini alırız derdi. şimdi ebeveynlere bak çocuğunun işine kadar planlıyorlar. arkadaşlar dünyada insanız çok değerli varlıklar değiliz ya kendinizi çok önemsiyorsunuz.


 • mikahakkinen  (14.01.20 16:31:58) 
internetin dinamikleri sizin çocuğunuz büyüyene kadar değişecek, kasmayın bu kadar. zamanında msn adresi alanlar vardı şimdi birbirlerine bakıyolardır. duster'ın yaptığı gibi foto biriktirmelik bir şey yapabilirsiniz. lakin komşulara eşe dosta yazı mazı yazdırmayın sonra ortada dünyalar benim tipler türemesin.


 • nahtoderfahrung  (14.01.20 16:40:30 ~ 16:45:43) 
duster iyi yapıyor.


 • owaki  (14.01.20 16:42:38) 
Biz o işi kokten çözdük adımız@soyadımız.com


 • SiyamkedisiZorro  (14.01.20 16:50:59) 
Gereksiz geliyor. çocuk hangi mecrada olmak isterse olur, şimdiden onun adına karar vermek anlamsız.


 • lcha  (14.01.20 17:06:06) 
tabiki alınmalı. böyle şeyler inanılmaz önemli. bizim arkadaş çocuğunun çocuğuna koymak isteyeceği muhtemel ismi bulup ona bile mail adresi aldı. bence bunu bi düşünün.


 • Tears of Devil  (14.01.20 17:07:50) 
şifreyi unutmayın da


 • cureforlove  (14.01.20 17:16:59) 
Ben @duster in yaptığının aynısını yeğenim için yapıyorum. Doğduğunda adısoyadı@gmail.com şeklinde mail adresi aldım. Onun ilklerini atiyorum ya da minik mektuplar yaziyorum. İlk kez Knopfler dinletip dizimde uyuttuğum videosunu ya da ek gıdaya geçişte ilk yoğurt denetişimizin videolarını filan atiyorum.


 • Amaranta ursula  (14.01.20 17:35:30) 
Ben adsoyad@mail alamadım hiç, bu yüzden bebeğimize hemen aldık. Gmail aldık, gelecekte ne populer olur bilinmez tabii ama elimiz ağrımadı ya :)
Biz karı koca pek duygusal insanlar olmadığımızdan foto mail atma vs beceremeyiz diye o topa hiç girmedik ama yapanlar var.
Bir arkadaşım da instagram hesabı açıp kimseyi eklemeden orada foto biriktiriyor.
 • somethinginthewayshemoves  (14.01.20 18:17:40) 
10-15 sene aşırı uzun bir süre. o yıllarda internet ne olacak, yerini ne alacak belli değil.

bana saçma geliyor almak o nedenle. ayrıca adsoyad@xyz.com'un olayı ne ki? özel bir şey değil yani bu, abartmaya değmiyor.

gmail'e 15 yıl birikim yapacağını söylemiş bir arkadaş. çok güzel ve naif bir fikir ama 10 yıl sonra google batarsa ne olacak? yazık olmayacak mı o kadar içeriğe?

akışına bırakın biraz. illa hatıra bırakacaksınız da analog düşünmenizi tercih ederim. sanal, adı üstünde, bugün var yarın yok çünkü.
 • avianthem  (14.01.20 18:47:23 ~ 18:48:47) 
Bana göre lüzumsuz.


 • datnet  (14.01.20 19:02:54) 
Hocam çocuğu bi bırakın da excalibur15 nickiyle yapacaklarını bi yapsın


 • Hakan1980  (14.01.20 20:56:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.