bu kadarı da çomarlık değil mi

olay: eksisozluk.com

ben hiç genis bir adam degilimdir. aksine cevremden, arkadaslarimdan da duymusumdur çok tutucu olduguma dair veryansınlar ama bu bile bana çok fazla geldi.

olayı özetlersek: almanyada calisan bir kadina, bir müsterileri sarkintilik ediyor. bu olayi ogrenen koca solugu adamin is yerinin kapisinda aliyor. bu is yeri adresi eviymis aslinda.

almanya gibi bir yerde sikayet edersin, sorunu cozersin. prosedürü, adli makamları, sirketinin bu durum karsisinda alacagi tavri gözlemek yerine adamin is yerini basıp orada bu adama hesap sormaya calismak çomarlık ornegi degil mi sizce? kimse de tuhaf karsilamamis bu durumu.

adam otelde görüşelim demiş. bu basit bi sarkıntılık değil. hoş sarkıntılığın basiti de olmaz ama direkt otelden girmiş adam. ben böyle durumlar için kimse ile karşı karşıya gelmem, eşimin de gelmesini istemem. ama kapıya giden adama da hak veririm. çomarlık yok.

  • elorelia  (10.01.20 13:45:09)
az bile yapmış

  • angina pektoris  (10.01.20 13:53:52)
eşime yapılsa adamın evini bulur, çocuklarının gözü önünde kafayı gömer burun kemiğini beynine sokarım.

adam gene medeniymiş arıza çıkarmamış.
  • kimlanbu  (10.01.20 14:26:54 ~ 14:27:32)
çomarlık tabii ki. söylediği şeyin ne önemi var asıldıktan sonra, şimdi otele çağırmazsa 3 mesaj sonra çağıracak. herkesin eşine birileri asılıyor, yukarıda asarım keserim diyenlerinkine de. evli olduğunu bilmiyor olabilir, karşısındakinin kendisi gibi sadakatsiz bir rezil olduğunu düşünüyor olabilir. her gün birilerini dövelim evini basalım o zaman.

hoş bir durum değil ama bir tek mail attı diye gidip adamı basmak gereksiz bir davranış. kadın o mail'e gerekli sertlikte red cevabı atar, adam buna rağmen devam eder rahatsız etmeye, o zaman eyleme geçersin.
  • Bruce  (10.01.20 15:47:33 ~ 15:50:43)
aynen ben de çok geniş birisi değilim ama bana da çomarlık gibi geldi. ev veya iş farketmez, kimsenin kapısına dayanılmaz. neyse ki mevzu büyüyüp kan çıkmamış

  • dafuq  (10.01.20 16:58:49)
Adamın değil ama kadının yaptığı çomarlık, hatta büyük cahillik.

Bir erkeğe kadını böyle basit konuları anlatmamalı, kendi tepki verip adamı itin götüne sokmalı, içinden çıkamayacağı bir durum olursa son çare erkeğe bahsetmeli bundan.

Adam bi hırsla herife dalsa, biri diğerini vursa yaralasa vs iki aile de sıkıntılı süreçler yaşar, hele ki Allah korusun işin içine bir de ölüm girerse iki ailenin de hayatı mahvolur.

Erkek bu haberi aldıktan sonra aslında fazla medeni bile davranmış, sanırım Almanya adaletinden çekindiği için bu kadar naif davranmış, kendi de öyle yazmış.

Türkiye'de olsa bu konuyu adamı yaralayarak bitirecek sinirde milyonlarca erkek var.
  • John Bloor  (10.01.20 18:06:49)
bu bana gözlerinin önünde yapılsa, benimki hıı ok der geçer. ben bazı adamlardaki bu kavga manyaklığını anlamıyorum. birbirini bıçaklıcaksın, ee sonra?

  • xvyz  (10.01.20 20:37:21)