bu olaylar yüzünden gözüme uyku girmiyor kafayı yiyeceğim

Abi şu anası hakim babası savcı olan suç makinesi,azılı katil,ruh hastası psikopat varya serbest bırakılan... annesinin twitter ve instagramda komik biçimde oğlunu savunması... ayrı ayrı suçlardan bir sürü dosyası olan bu tipin serbest bırakılması falan beynimi kemiriyor bu düşünceler.Yarın işe gideceğim ama sırf şu olay ve yüzüne kezzap atılan kız konusu tadıımı kaçırdı ya.Kolay kolay sinirlenmeyen ve etkilenmeyen insanım ama gözüme gram uyku girmiyor günlerdir.Aşırı kin ve nefret doluyum şuan.İnsanlar nasıl bu kadar rahat ve tepkisiz takılıyor anlamıyorum.

Türkiye'ye hoşgeldin.
Üzücü olan şu: 20-30 yıl önce burası daha iyi bir yerdi. Belki olumsuzluklar yine vardı, daha fazla vardı hatta, ama durum bu kadar umutsuz değildi.

  • ebabil curnatasi  (10.01.20 05:54:42)
kimler hangi suçlardan serbest kalıyor, açık cezaevine çıkıyor ve halen insanlara baskı yapmaya devam ediyor bilsen? hakimin savcının suçlunun hangi ortamda ne durumda yaşadığından haberi yok, karar verme yetileri yetersiz incelemeler yetersiz, eğer güçsüzsen ezilmeye devam. bir adalet bakanlığı p. olarak söylüyorum vay ki vay halimize. ülkenin düzelmesi için eğitimden önce adalet sisteminin düzeltilmesi lazım.

  • mikahakkinen  (10.01.20 09:04:23 ~ 14:23:08)
Bu olaylar ABD, Fransa, İsveç dahil dünyanın her ülkesinde olan şeyler.. Rahat uyu, insan türünün bunları yapması gayet normal, nefsinde var.

  • plastic_angel  (10.01.20 09:16:57)
Hocam uykularını kaçırdıysa kezzap atılan kıza ulaşmaya çalış bir ihtiyacı var mı diye sor

  • fezagezgini  (10.01.20 09:40:25)
Ben de Wikipedia yasağına katlanamiyorum. Anayasa mahkemesini takmiyorlar yahu.

  • prizmatik  (10.01.20 11:14:50)
serbest bırakılması ceza almayacak anlamına gelmiyor ki, neden ilgili ceza kanununa göre tutuksuz yargılanması icap eden her şüpheli hakkında hüküm çıkmadan infaz peşinde olunuyor ben de bunu anlamıyorum. kanunlar böyle, çoğu batı ülkesinde de böyle. hatta tr'ye göre daha kapsamlı bir şekilde abd'de kefaletle serbest bırakılma dahi var. 20-30 yıl önce daha iyi bir yerdi denilmiş, komik bile değil. 20-30 yıl önce faili meçhul bir çok cinayet işleniyordu bu ülkede.

  • Improbable  (10.01.20 11:27:17)
türkiye'de normal, anormal; anormal ise normaldir çoğu zaman.
klübe hoş geldin dostum.

  • pangea  (10.01.20 11:27:32)
Türkiye 20-30 yıl önce çok daha medeni bir yerdi. Hukuk bu kadar rahat cignenmiyordu. Üniversite sınavlarında hile yapılmıyordu. Seçimlere tüm partiler aşağı yukarı eşit şartlarda giriyordu.hukumeti elestirebiliyorsun diye kimse hapse atılmıyordu. Seçim sonuçlarını herkes evinde TV'den izliyordu. Şimdiki gibi sandık başlarında nöbet tutulmak zorunda kalınmiyordu.

  • prizmatik  (10.01.20 12:35:41)
Eskiden faili meçhuller vardı, şimdi faili belli ama yargılanmayanlar var.

  • prizmatik  (10.01.20 12:48:00)
@prizmatik paralel evrenden yazıyorsun galiba.. Türkiye hiçbir zaman medeni değildi, bilgiye ulaşım daha kolay olduğu için şu an sonuçlara çok daha hızlı ulaşabiliyorsun. Yoksa herzamnki bildiğimiz bok çukuru burası.

  • plastic_angel  (10.01.20 12:48:33)
@plastik bu güne göre daha medeni idi yazdım, okumuyorsunuz ki :) bir çok alanda gerileme var, çok az alanda ilerleme var, toplamda gerileme var.

  • prizmatik  (10.01.20 14:32:00)