[]

Kedi Gecenin 4ünde Miyavlamaya Başlıyor

Kendisi 3 aydır bizimle. Bir ara düzelmişti, sabah 7-8’e kadar uyuyordu ama son 1 haftadır gene coştu. Gece 4 uyanıyor ve başlıyor miyavlamaya. Gidip oynamak gerekiyor yoksa devam ediyor. Alışsın diye gitmesem bu sefer komşular şikayet ediyor. Ne bok yesem bilmiyorum. Yatmadan oymuyorum, hoplayıp zıplıyoruz ama nafile. Günlerim mahvoldu resmen, işte uyuyorum, yaptığımdan bir halt anlamıyorum.

Bunun bir dermanı yok mu a dostlar? Tabii ki sihirli bir değnek aramıyorum ne var ki kedisi olan milyonlar bunun bir çözümünü bulmuştur diye düşünüyorum.

Danke.

 
daha küçük sanırım.
gece uykudan önce oynamakla enerjisini atamaz.
yetmez yani.

uyku saatlerini değiştirebilirsiniz.
öğleden sonra, akşam uyutmayın.
gece leş gibi uyur.
ama uyutmamak da çok zor, yani 1-2 gün buna ayırıp sürekli ayakta tutun, oyun oynatın, gerekirse uyurken uyandırın.
uyku düzeni geceye kayar.

edit:
iki kedi olsa daha az sorun olur +1
  • blatta hiberna  (08.01.20 22:07:48 ~ 23:05:03) 
Bizim kedi öyle alışıyodu 3-4 gün gündüzleri hiç uyutmadım geceleri uyusun diye alıştı gece uyumaya gece uyanınca kendi kendine oynuyor miyavlamadan sonra tekrar yatıyor


  • Boris  (08.01.20 22:17:24) 
kedi tek başına ise sorun tabi, yanına arkadas alırsanız gun içerisinde enerjisini atabileceği, sosyalleşebileceği biri olur. hayvanları evde bütün gün tek başına bırakınca bunalıma giriyorlar


  • monicapp  (08.01.20 22:27:44) 
Yanında uyusa belki oyun istemez seni görüp uyumaya devam eder.


  • Topalordek  (08.01.20 23:24:27) 
@Topalordek hocam zaten 3-4 saat uyuyorsa bunun 2*3 saati bizim yatağımızda geçiyor.


  • giovanne  (09.01.20 09:23:23) 
alıştırmayın gece 4 te uyanıp oynamaya. bizim yatak odasının kapısı ilk günden beri kapalı bi iki gün gelip kapıda miyavladı şimdi alıştı bir şey yapmıyor.

kendi bölgesinde bir sürü oyuncağı var gece bazen onlarla oynuyor duyuyorum. onun haricinde genelde pencereden dışarı izliyor.

komşular şikayet edince de kanıtlayın lan benim kedinin ses yaptığını de :D
  • kablelvuku  (09.01.20 09:40:48) 
@kablel oyuncakla falan oynamıyor zalım :/


  • giovanne  (09.01.20 12:27:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.