Ekşi Sözlük yazar kalitesi düştü mü?

Ne zaman sözlüğe girsem bir sürü formata uymayan entry görüyorum. Önceden olsa bu emtryler hemen silinirdi yazarları da uçjrulurdu. Uzun zamandır yazar olarak içeride olmadığım için son durumu bilmiyorum. Bi anlatır mısınız ya son durumu?

ben şahsen ekşi sözlük ortamını hiçbir zaman sevmedim ama en azından benim dönemimde (2011 filan) daha kurallı bir yerdi. mesela yukardaki bir entrye atıf bile yapılamıyordu. "üstteki entrye referans içeriyor" gibi bi şey söylenip siliniyordu. ya da mesela "denilesi" gibi bi tanım yapılınca siliniyordu. ya da "dedirten başlık" deyince.. vs vs

şimdi atıyorum ekşi erik başlığına girip, canımı istettiniz şerefsizler hamileyiz şurda :dd yazabilirsiniz hiçbi sıkıntı yok. ama en azından terörizm azalmış. ben yazarken düpedüz pkk sempatizanlığı vardı, terörist kol geziyordu.
  • ssiradanbirigibi  (06.01.20 22:12:58 ~ 22:14:53)
evet yazar kalitesi cok dustu, en iyi domemi belki 2005/10 arasiydi, simdilerde birsuru kisi parali uyelik falan aldi, ozellikle siyasi konularda bir suru gerzek troll var, haliyle bu mallar surusu diger konularda da yorum yapiyorlar, ozellikle futbol ve cinsellik temali basliklar isin iyice suyunu cikardi, seviye yerlerde, onceden elini neye atsan iki kaliteli kelama denk gelirdin, simdilerde duzgun bjsey bulmak icin maden kaziman lazim

  • alttaraf  (06.01.20 22:15:59)
önceki hesabımda citation falan yapıyordum entrylerimde, uzun uzun yazıyordum. sonra protesto sırasında 3000 entrymi sildiğim için sözlük beni banladı :)

kendim demiyorum ben çaba gösteriyordum ama sözlüğün ruhunu veren o üst düzey yazarlardan değildim büyük ihtimalle. ama onlardan vardı bir sürü ve sözlük yönetimi hepsini küstürdü. "ne uğraşacağım" deyip gitti hepsi.

bu yeni hesabımın olma amacı da sadece başıma bir iş gelirse hukuk sistemi değil sosyal medya çözer diye.

bu vesileyle duyuru'da takılmaya başladım ama. bu güzel ortamda birkaç güzel insanla tanışmış oldum. 8 senede sözlükten tanıştığım 3 kişi falan var karşılaştırmak gerekirse.
  • aguen  (06.01.20 22:20:37)
2010'dan beri bozuk +1
Ben en son 16'da bıraktım yazmayı da doğru düzgün okumayı da. Badilerimi okuyorum, seç birilerini sadece onları oku.

  • Bruce  (06.01.20 22:29:40)
2012'de toprağını attık hocam sözlüğün

  • dedim dedim de kime dedim  (06.01.20 22:29:48)
6. nesilden sonra fetret devri basladi bence, o zamana kadar dikkatli alim yapiliyordu, senede 1-2 kere alim yapiyorlardi ve arada boktan uyeler eleniyordu. 6. nesil 2004'e denk geliyor sanirim.

son 5-6 sene zaten rezillik artik, o yuzden ben de burda takiliyorum. hangi birini engelleyeceksin en iyisi uzak durmak. burasi bana sozlugun 2000li yillarin basindaki halini hatirlatiyor bir iki cikinti haric.
  • cooperr  (06.01.20 22:37:04)
100 tl uyelik veriliyor ne bekliyon ki

  • sonhakan  (06.01.20 22:37:53)
Önüne gelen yazar olmuş, ben de şans eseri şimdi böyle bir başlığa rasladım: eksisozluk.com Adamlar 8 sayfa çöp entri girmiş, bunların alayını anında uçuracaksın. İnsan bir zahmet barometrenin kelime anlamına bakar, Mehmet Şimşek kahvede pişpirik oynayan bir adam değil. O kelimeyi 1 milyon kere makalelerde, haberlerde dış basında gördü o adam.

Sözlüğün işe yaradığı sınırlı durumlar: 1- gözden kaçan, kaçırılan haberleri gündemde tutabilmesi. 2- firma rezalet başlıkları
  • speedy  (06.01.20 22:53:22 ~ 22:56:51)
Ben eski halini bilmem pek ama meme,got başlığı görmekten bıktım.

Bir de fanatik kılışdarcıların aktrollerden hiçbir farkı yok. Chp'yi eleştirince mesaj kutum patlıyor.ben de oy verdim ama kor, sağır olmadım o kadar.

Her şey bu kadar gulluk gulistanlık mı chpli belediyede, partide? Yere göğe sığdıramıyorlar.
  • banacevaplazım  (06.01.20 23:01:21)
hesabım vardı, kuralları uyguladıgım, gerçekten bilgi verdiğim. bir gün birisi küfür etti, hiç cevap atmadan mahkemeye vereceğimi söyledim ve o hafta ucuruldum. bütün kurallara uyan, sözlüğe değer katan beni uçuran sözlük, küfür eden, kültürsüz çomarlara dokunmamaya yemin etmiş resmen. para önemli tabi!

  • monicapp  (06.01.20 23:23:39)
rezalet oldu ya. x kelimeyle y'yi anlat, z bir sözünde der ki falan saçma sapan başlıklardan geçilmiyor. Ben bu sözlüğe yazar olmak için 3 sene falan uğraştım. Lise 1'de yazar olmak için başvurmuştum, liseden mezun olmak üzereydim yazar olduğumda. Tam yazar oldum kalite inanılmaz düşmeye başladı. Son gelinen hal de bu işte. Rezalet bi halde. Gün içinde refleks olarak açıyorum ekşiyi telefondan falan ama 5 dakika durmadan sövüp sayıp çıkıyorum

  • nundu  (06.01.20 23:57:32)
15 sene öncesine göre mide bulandırıcı bir yer oldu.

  • ya ben lan neyse  (07.01.20 00:03:13)
ben, 2000 yilindan beri okurum. isteseydim ilk birkac yuz yazardan biri bile muhtemelen olabilirdim. galiba 2010 yilinda yazar oldum. ilk birkac yilda en ufak bir yanlista caylakliga dusurulurduk. yanlis derken, baska bir entry'yi elestirmek olabilir. ben, turkce'yi iyi kullanan bir adam olmadigim icin, dil bilgisi hatalarim icin bile uyari aldigimi hatirliyorum o donemlerde. simdi yazarlarin cogu cop ve ortalik ergen kayniyor. kimsenin kimseye saygisi yok, sirf kufur etmek icin hesap acanlar bile var. moderasyon desen tam terelelli, yok gibi..

  • ubi dubium ibi libertas  (07.01.20 00:42:57 ~ 00:43:18)
Sözlük biteli çok oldu.. siz yeni fark etmişsiniz.

  • oligomer  (07.01.20 01:07:34)
reddit varken sözlüğe harcanan 1 dakika bile israf. ama spor, siyaset, günlük hayata dair başlıklarda saçmalayıp, küfredip stres atmak lazımsa o işi iyi yapıyor.

  • In a silent way  (07.01.20 01:34:58)
(bkz: artan kullanıcı sayısı ile değişen sözlük kalitesi)

başlık 2000 senesinde açılmış :)
ama kalitesizligin belirginlesmesi formatın eskisi kadar iplenmedigi donemle siddetlendi.
  • tabudeviren  (07.01.20 09:48:21)
2009 gibi bitti ekşisözlük. Sanırım o yıllarda reklam alımına başlanmıştı. İş ticarete dönünce ''kutsal bilgi kaynağı'' yerini ideolojik ve ticari bir siteye dönüştürdü maalesef.

  • tukon  (07.01.20 19:33:59)
modların toplu istifası
eksisozluk.com
ssg'nin screw you guys diyip sozluğe kanzuğa bırakması
eksisozluk.com
kanzuk'unda daha fazla dürüm için daha fazla reklam daha fazla reklam için daha fazla insan politikası
galeri2.uludagsozluk.com

sözlüğü bu güne getirdi.
  • dedim dedim de kime dedim  (07.01.20 19:41:22)
Twitter patladıktan sonra ssg millettin(sözlüğün ağır topları twittera gitmişti o dönem hep paso)siteyi artık eskisi siklemeyeceğini anladı ve formatı, kuralları falan lağvetti.. -feysbukun patlamasından sonra ekşinin hiti düşünce bilmem kaç zamandır kapalı olan başvuruların açılmasını hatırlayanlar fav- Çomarı, çoluk çocuğu, sözlük formatı nedir, ironi nedir bilmeyen davarı da dolunca ortama bu hale geldi işte. Ben de 2014 ortası gibi kapattım hesabı.. Twitter, reddit, vs si varken de gereği yok zaten artık.

  • twq  (07.01.20 23:49:59)