[]

araştırma görevlisi ilanına başvuru sorunsalı

ilan açıklamasında işletme lisans mezunu olmak ve işletme alanında yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak yazıyor.
şimdi benim burda anlamadığım bir husus var. işletme alanı derken yl ve dr yaptığı bölümün ismi işletme olanlar mı başvurabilir demek bu yoksa işletme alanından kastı pazarlama, muhasebe, ik, finans, örgütsel davranış gibi işletme anabilimdallarının alanları da dahil mi? 
kabul edilme ihtimali yüksek, başvuracağınız bölümü arayıp sorarak bilgi alabilirsiniz.


  • esther  (06.01.20 00:41:19) 
Soruyla ilgisiz ama ilanın linkini atar mısın?


  • mg3929  (06.01.20 00:46:53) 
lisansın da yükseğin de direkt işletme olması lazım.


  • tabirimekruh  (06.01.20 01:31:12) 
Ne yazıyorsa o. Başvuramazsınız.
Sizinkinin tam tersi ama örnek istiyorsanız Hacettepe'nin son pazarlama araştırma görevliliği başvurusuna bakabilirsiniz. Pazarlama yüksek lisans dediği için işletme yüksek lisans öğrencilerini kabul etmemişler.

  • ted  (06.01.20 07:01:40) 
işletmeyle ilgili alanda yl veya doktora yapıyor/yapmış olmak denseydi diğer anabilim dallarından herhangi birinde okuyan başvurabilirdi sanırım. ama yine de bir muğlaklık yok değil. arayıp sorun.


  • pardus  (06.01.20 10:29:28) 
@ted
pazarlama ilanı için işletme yl yapanın alınmaması kendi içerisinde gayet tutarlı bilhassa ilanda açıkça söyleniyorsa fakat işletme alanı denildiği için bu konuda bir tereddütte kaldım. işletme isminde tezli yl programı oldukça az sayıda yerde var. hatta genelde orta ve küçük ölçekli üniversitelerde. göreve büyüklerde alt birimler özelinde yl ve kürsü bulunuyor.

yani diğer anabilim dallarınında başvurabilmesi için "işletme ile ilgili bir alanda yl yapıyor olmak gibi bir ifade mi kullanılmalıydı? bu tarz bir ilan gördümüz mü?
  • debian  (06.01.20 14:42:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.