[]

behzat ç. 2x2 spoiler'lı soru

duyuruya tıklanmasa bile baştaki kısım okunabiliyor web versiyonunda, orayı geçmek adına yazıyorum bu cümleyi, gözü takılmasın kimsenin. heh şimdi oldu.


***spoiler***

bölümü hatırlamayanlar için: gölde terzi cesedi buldukları, hayalet'in sürekli kendi çocukluğunu hatırlayarak dalıp gittiği, boyu devrilesice şevket'in eşini aldattığı bölümden söz ediyorum.

hayalet'in babası evlerinde kimi saklıyordu ve polisler tam olarak niçin geldiler? üstüne saklandığı yerde bulup adamı dövdüler? e hadi dövdüler, o kadar önemli bir iş için arıyorlarsa neden içeri atmadılar? sanırım darbe dönemiyle ilgili bir durum bu ama ben anlayamadım tam olarak... devletin arazisine ev yaptın diyorlar, e yıktır, adamı dövmeyi biliyon? mevzu ne?

***spoiler***

ilerleyen bölümlerde net olarak açıklanıyorsa bunu söylemeniz yeterli. devamı gelmeyecekse merak ettim ama, tam olarak niye saklandı polislerden ve niye dövdüler adamcağızı?

 
Devamı gelecek şimdi tam bölümü biliyorum ama isterseniz bulurum.


  • allah yazdiysa bozsun  (04.01.20 21:31:44) 
yok hocam hiç zahmet etmeyin, teşekkür ederim. devamı geliyorsa iyi, bu bölümde pek bir şey anlamamıştım çünkü, kaçırdığım bir şey mi var diye sorayım istedim.


  • der meister  (04.01.20 21:34:23 ~ 21:34:35) 
Net olarak açıklanmıyor ama darbe döneminde işkenceler ile ilgili. Yani daha sonra bir olayda o şerefsiz polis tekrar karşısına çıkacak ama kimi neden sakladığını söylemiyorlar. Genel olarak Hayalet'in babası üzerinden solculara yönelik gözaltılar, işkenceler ve cinayetlere gönderme olacak ama o mevzu crystal clear olmuyor.


  • prole  (04.01.20 21:45:04) 
hayaletin babası solcu. hayaletin evinde direk babası saklanıyordu hatta polis çocuk hayalete baban nerede ben onun arkadaşıyım diyordu. o dönemdeki bu tip polislerin amacı solcu dövmek onu anlatan bir bölümdü zaten ilerleyen sahnelerde de başka insanları nasıl öldürdüklerini itiraf ediyor zaten.


  • dedim dedim de kime dedim  (04.01.20 21:46:52 ~ 21:47:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.