Küçük midi klavye tavsiyesi

Arkadaşlar aslında Nektar Lx25+'ı beğenip aldık fakat stokta yokmuş, yerine Novation Mini MK3 vermeyi teklif ettiler. Tuşları daha küçük, daha fazla ama küçük padleri var(ve ableton dışında çok efektif olmayabilir)
Nektar: media.mydukkan.com

1. Novation Launchkey Mini Mk3 (www.musictech.net )
700gr, aşırı küçük hafif plastik ama özellikleri hiç fena değil.

2. Arturia minilab mk2 (media.sweetwater.com ) o knob'ların hepsini kullanamam. Pad'ler de yan yana olduğundan drumpad olarak hoş olmayabilir. Malzeme olarak daha iyi olduğu kesin gibi.

3. Alesis V25 (tam boy tuşlar, 8 adet 1" pad, fakat kayıt vb. transport tuşları yok) images-na.ssl-images-amazon.com

bunlardan hangisi?
Akai Mini tercih dışı, tuşları er ya da geç bozuluyor veya bir kısmında üretim hatası var gibi duruyor.

Uzun uzun cevap yazmıştım, yok etti duyuru :/

Geçen hafta ben de nektar lx61+ alma niyeti ile dore'ye gitmiştim, novation launchkey 61 ile döndüm eve.

Benzer bir değerlendirme yapabilirim sanırım o yüzden. Build olarak, tuşlar olarak çok daha iyi nektardan.

Ableton ile sorunlar yaşadım driver olsun, genel olarak programın kendisi ile olsun. Lisans verdiler diye kurmuştum ana uğraşmadım.

Ben piyano öğrenmek için başladım, garageband kullanıyorum ve çok memnunum. Bahsettiğiniz padler de garageband olsun, androidde bandlab olsun efektifler gayet.

Dore sanırım tek çekim yapınca ufak bir indirim yapıyor bilginiz olsun.
  • aguen  (02.01.20 16:24:32)
bende alesis v25 var, alırken araştırdığımda(global araştırdım) en kullanışlısının akai mpk mini 2 olduğunu görmüştüm. en çok satılan model zaten amazon'da. diğerlerinden daha erken bozuluyor gibi bir şey görmemiştim ama bana denk gelmemiş olabilir tabii.

taşıma derdin varsa launchkey mk3, alesis çok portatif değil. onun haricinde alesis'lerin velocity problemi var, beni uğraştırdı mesela. pad'lerini comfortable bulmadım ayrıca, pad kullanımı benim için önemli o yüzden deneyerek alsaydım launchkey alırdım(onu sonra denedim).
  • Bruce  (02.01.20 16:43:32)