Evde spor yapan var mıdır ?

Her sene olduğu gibi yeni yıla bu sene de yaza kadar "baklava boy" olacağımın gazı ile giriyorum şükürler olsun...

Evimin 150 m yakınında spor salonuna yazılıp 6 aylık ücretini ödeyip bin bir bahane ile ara ara 3-4 hafta gidip sonra hiç gitmediğim gerçeğini kenara koyuyorum.

Bel fıtığım olduğu gerçeğinden dolayı soğuk havada dışarıda terli terli yürüyüp eve gidip gelmek istemediğim gerçeğini de koyuyorum..

(git:www.google.com )

bu yukarıdaki gibi bir alet alıp evde spor yapmayı düşünüyorum.

Evinizde kullandığınız var mıdır böyle bir platform.. ?

Abi bu ne yaa alien gibi, illa ki işlevi vardır saygı duyuyorum ama düz bir ağırlık/mekik sehpası + dumbbell seti daha temiz olur gibime geliyor. bu ikiliyle de geliştiremeyeceğin kas grubu yok. tek handikap eve alacağın 25+ kg tek bir dumbbell için 3 binli rakamlara çıkmadıkça küçük hacimde bir şey bulamaman.

linkteki üründe mesela dumbbell bench press yapayım desen, sırt kaslarını ortada birleştirip sıkman gerekecek ve tam o rollerların birleşim yerindeki girintiye denk gelecek, can sıkacak.

düz sehpa candır.
  • onemoremile  (02.01.20 10:36:50)
eyvallah.. O zaman www.trendyol.com Şöyle bir şey mi öneriyorsun ?

  • denizmaniaherif  (02.01.20 10:44:27)
Madem bel fıtığınız var, benche vereceğim paraya 1-2 aylık yüzme havuzuna abone olurum ve düzenli gitmeye çalışırım. Sonra bench mench işine eğer yüzme kesmeyecekse girişirdim. Benchte fıtığınızı tetiklersiniz, benche de lanet okuyup bir kenara atarsınız. Komple zarar olur size.

  • malheiros  (02.01.20 10:50:10)
iş yeri pc'si açmadı linki ama delta yazıyor üstünde bekleyince, doğrudur yani.

ya barbell yuvası oluyor ya da düz sadece mekik süngerlerinin olduğu model oluyor. ikisi de olur. barbell'li bir tık fazla yer kaplar ve evde yapacağın için biraz risk teşkil ediyor. barla klasik bench press yaparken son tekrarda yanında her zaman destekçi bulamayıp altında kalma riski var.

dumbbell bench preste hem dirsekleri göğüs hizasından daha aşağı indirip tahribatı artırma güzelliği var hem de sakat bi durumda fırlat yere gitsin.
  • onemoremile  (02.01.20 10:51:48)
@malheiros Antalyada yaşıyorum yüzme konusunu yazın ihmal etmedim.. Bel fıtığım olduğunu yazmış olmamın sebeplerinden biri de soğukta dışarıda spor salonunda duş ter vs.. gibi etkenlerden de uzak durmaya çalışmak aslında.. Çok büyük hareketler peşinde değilim eve böyle bir alet almak isterken.. tek derdim spora gitmeyi sevmiyorum evde günde 20-30 dakika bir şeyler yapayım ve bir yandan da sırt kaslarımı güçlendireyim diye düşünmemdi..

@onemoremille dostum anlaşıldı senin önerin haklısın aslında düz bir şekilde durduktan sonra ağırlıklarla her türlü evde epey hareket yapılır.. Sadece eğer senin önerebileceğin Fiyat/performans bir şey varsa sevinirim..
  • denizmaniaherif  (02.01.20 11:13:44)
Valla uzun zaman önce aldım, delta olması lazım, üstünde show your effort yazıyor. 2 tane ağırlık eldiveni parçalayıp eskittim ama sehpada tık yok.

sadece görüp deneyip alabilirsen daha iyi olur. üstünde rahat hissetmen önemli. flat pozisyonda yükseklikleri değişiyor çünkü. gerçekten çok alçak olanlar var, yerde gibi oluyosun, yüksek olanlar da var, güvensiz hissettirebilir.

decathlon metro gibi yerlerde denemek lazım.
  • onemoremile  (02.01.20 11:42:43)
spor salonu 6 ay üyelik yaptırıp ikinci ay gitmeyen biri evde spor yapamaz.
İlla ki bi deneyeceğim diyorsan ip al, ip atla. Bırakınca ipi çamaşır ipi yaparsın ve bence tek başına kullanılabilecek en işlevsel spor aletidir. Hem de ucuz.

  • Mirket  (02.01.20 12:35:05)
Bel fıtığınız varsa mutlaka iyi bir salonda bel fıtığınız olduğunu bilen bir hocanın yazacağı programla çalışın.
Evde spor tehlikeli olabilir fıtık varsa.

  • anten  (02.01.20 14:23:34)
@mirket hoplamalı zıplamalı şeyler için sağlığım pek müsait değil..

@anten teşekkür ederim soracağım bir uzmana.
  • denizmaniaherif  (02.01.20 16:44:34)