[]

Kitapların Baskısı Neden Bitiyor?

Bazı kitaplar var, baskıları bitmiş oluyor. Mesela “sir basil liddell hart“ adlı bir adamın “ikinci dünya savaşı tarihi” diye bir eseri var, çok sağlam, güzel bir kaynak. YKY basmış vaktinde bu kitabı, şimdi soruyorum, baskısı bitmiş, yok. Hatta sorduğum yerler “arada soranlar da oluyor ama maalesef artık basılmıyor” diyorlar. Yani tek soran da ben değilim.

Neden basılmaz bu kitaplar? Aşılamaz bu problemler neler?

Teşekkürler.

 
Telif sahibi tekrar basılması için anlaşma yapmıyorsa basılmaz.


  • angelus  (30.12.19 12:43:26) 
En önemlisi ticari olarak getirisi olacağına inanılmıyordur.

5-10 kişi soruyor diye kitap basılmaz sanırım, basıldığı adetlerin satılacağına inanılan her kitap basılır tekrar.

Bu yüzden ki çok satan kitapların baskı sayısı fazla olur, bazı kitaplar 2. baskıyı bile görmez.
  • John Bloor  (30.12.19 12:54:24) 
yayınevi fazla satacağını düşünmüyordur. senin ya da birkaç kişinin daha sorması kitabın baskısının satılacağı anlamına gelmiyor, zira bir baskı nereden baksan 2000-3000 adet kitap demek. yayınevleri çoğu kitabın ilk baskısını bile zar zor eritiyor.


  • sir gawain  (30.12.19 12:54:56 ~ 12:56:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.