[]

akbil - açık öğretim fakültesi

eksisozluk.com

başlıkta bayağı ezmişler, siz de böyle mi düşünüyor sunuz ?
hesap doğruysa 1500 tl için bunca olay değil mi ?
bir de aöf kayıtları yılda iki kez mi ? bahar güz olmak üzere ?

yılda iki kere harç 265*2 = 520
oniki ay öğrenci aylık akbil = 12*40 = 480
toplam = 1000 tl

oniki tam aylık akbil 205*12 = 2460

 
Sınavlara girmeyeceksen, tek amacın öğrencilik hakkı ise 2. dönem ödeme yapmana gerek yok. Ayrıca diğer alanlarda da öğrencilik haklarından az miktarlarda para cepte kalabilir.

Başlığı okumakla uğraşmadım. Gayet normal bir durum bence. Asgari ücretle çalışan insanlar -ki bizim ülkemizde büyük bir yüzde oluyor bu oran- en ufak tasarrufa bile muhtaç durumda şu an. Sözlüğe bunu eziklik olarak yazan adamın %90 kendisi ezik bir tiptir.
  • hadsafhada  (24.12.19 12:22:22) 
bölüme göre değişir miktar ama evet 2 defa:

www.anadolu.edu.tr

başka yerlerde de avantajlarından yararlanarak karı artırabilir. sinema, müze vs.
  • xiii  (24.12.19 12:23:17) 
asıl mesele şu cümlede: "hesap doğruysa 1500 tl için bunca olay değil mi?"

Bunun değip değmeyeceği kişiye, gelirine, giderine, para harcama alışkanlığına göre değişir. Öyle eziklenecek, ağır eleştirilecek falan bi durum yok. Sizce değiyorsa yapın, değmiyorsa yapmayın.

İnsanların kendi kazandıkları parayı harcama, tasarruf etme alışkanlıklarına karışma hakkını nereden buluyor bu insanlar anlam veremiyorum.
  • cern de cayci olmak vardi  (24.12.19 12:29:51 ~ 12:30:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.