Bilgisayarım RDR2'yi çalıştırmaz mı?

can i run it sitesinden sistemimi sorguladım. diğer donanım özellikleri uyuyorken ekran kartında sıkıntı var.

Minimum: Nvidia GeForce GTX 770 2GB / AMD Radeon R9 280
You Have: GeForce GTX 960M

ve ekran kartından dolayı minimum sistem konfigürasyonlarını karşılamıyor diyor. sadece ekran kartının düşük olmasından dolayı oynayamaz mıyım bu oyunu? GeForce GTX 960M olup bu oyunu düşük özellikte de olsa oynayan var mı?

witcher 3 için denedim onda da
Minimum: Nvidia GPU GeForce GTX 660 olmalı sende 960M var oynayamazsın diyor. sitede de bir sıkıntı var sanırım.

m serisi laptoplar için üretilen ekran kartları. 660'dan güçsüz göstermesi normal.

youtube'da "960m rdr2" keywordleri kullanarak sonuçlara ulaşabilirsin. düşük ayarlarda arada bir fps düşmesi yaşayarak ortalama 30 fps'de oynarsın gibi duruyor.
  • mattiadestro  (24.12.19 00:10:48)
Merhaba,

Öncelikle sıkıntı edecek bir durum yok. Sisteminiz minimum ayarlarda önerilen ekran kartından daha yüksek bir modelde ekran kartına sahip. Medium -high ayarlarda oynayabilirsiniz kesinlikle. Yani 30 FPS'den fazla bir FPS alırsınız muhtemelen. Sitenin böyle söylemesinin nedeni muhtemelen laptopun sahip olduğu mobil ekran kartıdır. Laptop ekran kartlarıyla desktop ekran kartları arasında her ne kadar önceki kadar büyük bir fark olmasa da yine de performans farkı var. O yüzden mobil ekran kartları zayıf gösteriliyor.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (24.12.19 00:16:56)
gtx 960m masaüstü olarak gtx 750 ti ile eşdeğer ya da çok az altında tutuluyor yaklaşık olarak. o şekilde kıyaslamak daha doğru olabilir. şu site bazı mobil ekran kartlarında sapıtsa da bence daha güzel sonuç veriyor.
www.pcgamebenchmark.com
ama rdr 2 de min ekran kartını 770"M" koymuşlar o yüzden yanıltıcı.
gtx 960m rdr2 ile ilgili youtube da videolar var oradan bakabilirsin ama bazıları overclock yapıyor vs yanıltıcı olabilir. Muhtemelen acılı bir oynayış olacaktır.

Bu arada sisteminiz minumun ayarlarda önerilen ekran kartından daha yüksek modelde ekran kartına sahip olsa da daha düşük performanslı bir ekran kartına sahip.
  • fezagezgini  (24.12.19 00:22:41 ~ 00:24:09)
Yine rockstar'ın bir oyunundan örnek vereceğim, belki fikir olur (eğer benzer şekilde optimize ettilerse):

gtx 850m'li laptopla GTA 5 oynadım.(960m'in alt nesli öyle düşün) Genelde 30, kalabalık yerlerde 24 fps civarında. Grafik kalitesini düşürüp fps'i artırabilirdim.
  • nhk ni youkosu  (24.12.19 01:12:23 ~ 01:12:43)
Orta ayarlarda mis gibi oynarsin

  • xrated  (24.12.19 09:57:27)
Wtcherı düzgn ayarlarla oynarsın da rdr2yi sanmıyorum. Optimizr bir oyun değil

  • glamdr1ng  (24.12.19 12:37:13)