[]

oyuncular sinema filmlerinden ne kadar para kazanıyor

dizi ücretleriyle ilgili haberler var fakat sinema ile alakalı bilgi bulamadım. daha mı fazladır daha mı azdır?

veya bölüm başı 50 bin lira alan bir oyuncu sinemada da mı haftalara bölünerek o ayarda bir meblağ kazanıyor yoksa fix bir ücret mi alıyorlar?

şu filmden şu oyuncu x meblağ kazanmıştır diye verebileceğiniz örnekler var mıdır?

 
anlaşmasına bağlı.robert downey jr son filminden 75m dolar kazandı mesela.kar üzerinden yüzdeli olarak anlaşması vardı.


  • valkin rockefeller  (20.12.19 02:04:00 ~ 02:04:08) 
Dünyada nasıl bilmem ama bizde göz önündeki dizi oyuncuları sinema filmi için diziye göre cidden az alıyorlar.

Bunu kimisi gerçekten sanat için yapıyor, kimisi eş dost kontenjanından yapımcı/yönetmen/senarist hatırına, kimisi de iyi kötü kalıcı bir ürün bırakmak için.

Zaten neredeyse tüm sinema filmleri yazın, dizi sezonu bitince çekiliyor.
  • John Bloor  (20.12.19 10:43:56) 
Bu haberlerin hiç biri gerçeği yansıtmıyor ne yazıkki.
Birinin çok para aldığı haberi, onun kaşesini reklam yaparak arttırma taktiğidir. Kimse aldığından daha azını ya da gerçek kaşesini paylaşmaz.
Tr’de son yıllarda her sektör olduğu gibi, bu alan da devasa bir yozlaşma içinde.
No name oyuncular bölüm başı 2k alır genelde. Sgk yapılmaz, parayı alabilmesi için serbest çalışan kaşesi açmasını ve sgk’sını bu yolla ödemesi beklenir. Menajeri varsa (ve menajerin kim olduğuna göre) bu ücret +/- %30 artar veya azalır. Maaşını iş bitiminde almaz, en iyi ihtimalle 2 ay sonra alabilir. “Ünlü” (seçmeye gitmeden, rol teklif edilen isimler için böyle değil tabii) İsim yapmış yani reytingi hazır oyuncu için karşılıklı anlaşma esastır. Tutturabildikleri şekilde ücret teklif edilir.

Filmler içinse filmim yapım şirketine ve filmin (festival mi gişe mi) tipine göre değişir. Yine aynı mantıkla gişe yaptıracak oyuncuya parası baştan belli olacak şekilde anlaşma yapılır.

Güvenilir ve net örnek asla bulamazsınız, çünkü bunu ancak yapım şirketi menajer/ajans ve oyuncu bilecektir.
  • jimjim  (20.12.19 13:24:22 ~ 23.12.19 22:54:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.