[]

(sanırım) basit excel sorusu

şu ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi verilerim mevcut: hizliresim.com

şimdi k kadınları, e erkekleri temsil ediyor. ve ben kadınların ve erkekler için kendi aralarındaki eğitim durumunu ölçmek istiyorum. kadınların şu kadarı yüksek, şu kadarı lisans mezunu vs. Bunun aynısını da erkekler için yapmak istiyorum.

ortadaki şey çalışma süresi ay cinsinden. kadınlar şu kadar çalışmış ortalama, erkekler şu kadar çalışmış demek istiyorum. bunu nasıl yapabilirim?
tutorial da olur, bulamadım ben, derdimi anlatamadım google'a.

 
Pivot table işinizi görür.


  • bagcivan  (19.12.19 14:03:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.