askerlik soruları

1- askerlik için nasıl traş olmalı? 3 numara olmak istemiyorum.

2- sabah eğitim oluyor sanırım. akşam 5'ten sonra ne oluyor?

3- sözlükte şöyle bir şey okudum. 21 günlük çamaşır alın yıkamaya fırsat olmuyor. kullandıkça atarsınız. ben atmak istemiyorum. kirli çamaşırları poşete koyup geri getirebiliriz değil mi?

4- nasıl bir bavul, çanta almalı? şu spor çantaları yeter mi?

5- yedek sivil kıyafet almak gerekir mi?

6- ankara'dayım. içlik gerekir mi? 1 yıldır ankara'dayım zaten. mamak'ın havası genelden farklı değildir di mi?

7- öksürük şurubu falan alayım mı?

8- telefon olmadığı için zamana bakmak için kol saati al demişler. gerekir mi?

1 - ) 3 numara olmasına gerek yok fakat yanlar kısa olsun 3 numara olabilir yanlar.

5 - ) kamuflaj girmediğiniz zaman pijama olarak kullanabileceğiniz bir ya da iki tane kıyafet alabilirsiniz. şahsen kamuflaj girmediğimde pijamalarımla dolaşıyordum.

8 - ) tavsiyem almanızdan yana.
  • put it in your appropriate place  (17.12.19 21:09:10)
2- yemek, alacaksan duş, sonra koğuşta ya da kantinde vakit öldür. Zaten yat saati birlikten birliğe değişmekle birlikte 9 civarı.
3- küçücük bir dolabın olacak. kirli temiz ayrımını yapmayı başarabileceksen olur tabi neden olmasın. Bavulun ayrı bir yerde duracak, ona koyarım diye düşünme erişim sıkıntılı.
4- yeter bence ya, standart boy sırt çantasıyla bile gelen vardı.
6- içlik şart. yeri gelecek 2 saat soğukta hareketsiz bekleyeceksin. normal hayatta sürekli hareket halinde üşümüyor olabilirsin ama durup beklerken it gibi titriyor insan.
7- şurupla başa çıkması zor olur. Pastil+ateş düşürücü bi ilaç daha iyi olur.
8- çok da şart değil, saati olmayan da yanındakine önündekine birine sorup öğreniyor zaten. sırf bunun için gidip saat almana gerek yok. varsa saatin tak gitsin.
  • 10032007  (17.12.19 21:32:43)
3 numara olsanda uzuyor. akşam 5ten sonra akşam yemeği oluyor, ilk hafta ara içtima oluyor, bi kaç gün belgesel seyri oluyor, gece intikali anlatılıyor 1 gece, onun dışında sinema olan yerlerde filme gidebilirsin. 21:00'da yat içtiması alınıyor. getirirsin niye getiremeyesin. atmak daha pratik. ne kadar eşya götüreceksen o kadar çanta götür. gerekmez üstündekiler yeter. hafta sonu takılmak ve yatmak için pijama götürebilirsin. içlik götür üşürsün belli olmaz. sabahları soğuk olur genelde. şurubu sokamayabilirsin. pastil falan belki. kol saati gerekir.

  • fezagezgini  (17.12.19 21:42:04)
iç çamaşırları çok yer kaplamaz gibi. büyük bir market poşetine sığar hepsi. sığmaz mı o dolaba?

  • nick bulamadim  (17.12.19 22:24:09)
grip ilacı ve pastil kesin al. bavulun içlerine bi yere sakla. yoksa her gün yazıhaneye gidip ordan alman gerekir. tuşlu telefon götürmeyeceksen, saat gerekir. nöbetler ve içtima saatleri için. spor ayakkabı ve eşofman olsun yanında mutlaka. akşam 6dan sonra boş boş takılırken sivil giyiniyorsun. dolaba çok fazla şey sığmıyor ama valizine her gün belli saatlerde erişebiliyorsun, fazla çamaşırları valizinde tutman gerekiyor.

  • gonzo opera  (18.12.19 02:08:28)
her yerde valize sürekli erişemiyorsun. o riski almaya değmez. ben tüm eşyaları sokmuştum dolaba. kirlileri de attım yer açılsın tekrar onları da düzenlemekle uğraşmayım diye. 21 gün değil 17-18 günlük yeter zaten.

  • fezagezgini  (18.12.19 10:16:47)