Avrupa'yı bilenlere soruyorum? Hamburg-Amsterdam-Brugge

Arkadaşlar iş için Hamburg'a gidicem Mart sonunda. 4 gün kalıcam, yıllık izinle birleştirip 7-8 gün daha kalmak istiyorum izin verirlerse.

Amsterdam ve Brugge kesinlikle görmek istediğim yerler.

Hamburg-Amsterdam arası 700 km. Uçakla mi gideyim trenle mi Amsterdam'a?

Haritadan bakınca Hamburg-Amsterdam-Rotterdam-Brugge-Genk-Brüksel yukarıdan aşağıya bir hat şeklinde, sırasıyla mantıklı mı bu şehirleri seçmek?

Dönüş biletim Brüksel'den mi olsun?

Hem zamandan hem paradan tasarruf etmek adına nasıl bir rotasyon izlemeli hangi şehirden İstanbul'a dönmeliyim?

not: rotterdam'da teyzem yaşıyor, ziyaret edebilirim, yoksa gitmezdim ama yol üstünde.

cevaplara göre başka sorular da sorabilirim. sizin önerilerinizi de bekliyorum. ilk yurt dışı deneyimim olacak.

Tren pahalidir muhtemelen. Lowcost havayoluyla gidersin Amsterdam a.

  • stavro  (17.12.19 18:38:19)
Amsterdam'a ucakla gidin. tren veya otobus hem cok uzun surer bir gununuzu yer, hem de pahaliya gelir. Arada sehir degistirmek icin flixbus baglantilarina bakabilirsiniz. donus biletinize amsterdam veya brukselden bakin. ama bana kalirsa brukselden donun hem de zamandan tasarruf olmus olur, tekrar geldiginiz yolu donmemis olursunuz.

ayrica turlara da bakabilirsiniz bu guzergahlarda olan.

ha bir de ucuza.ucak hesabini takip edin instagramdan
  • interview with the vampire  (17.12.19 18:50:41 ~ 18:57:59)
sehirlerin sirasi mantikli. ama genk yerine gent'e gitmek istiyosun sanirim. bilet alirken dikkat et, genk diye abuk bi sehir var cunku.
brukselden donmek mantikli.
ayni anda zamandan ve paradan tasarruf etmek zor. hamburg - amsterdam ucak (alternatif olarak rotterdam veya eindhoven), digerleri ya tren ya da otobus

flixbus > ucuz otobus
ns.nl > hollanda ici tren
nsinternational.nl > hollanda'dan belcikaya tren
belgiantrain.be > belcika ici tren

bi de brukselden ucak bileti alirsan havalimanina dikkat et. zaventem bruksel'deki havalimani, charleroi ise bruksel'in 60km guneyinde.
  • lamartin  (18.12.19 09:41:42)