[]

Hepsiburada Sahte Kulaklık - Fatura Bugün Geldi

Merhaba, hepsiburada'dan bir satıcıdan ürün aldım. Ürün sahte. Ürünü iade etmek istediğimizde 2 haftalık süre geçmişti. Faturasını da ısrarla istediğim halde bugün geldi (email) (siparişin üzerinden 33, teslimattan 25 gün kadar gecikmeli).

Fatura düzenleme tarihi düne ait. (ısrar etmesem fatura bile düzenlemeyeceklerdi?)
Ürünü iade etmek istiyoruz. İade edebilir miyiz?

 
Hepsiburada müşteri hizmetlerine yazın derim.
Bence kaç gün geçtiği bu durumda önemli olmamalı.

Sahte ürün gelince yalnızca para iadesi için ürün iade etmek olmamalı.
  • burfak  (17.12.19 16:13:03) 
yurtdışından mı geldi ürün? diğer türlü çok uzun sürmüş yahu.

Hepsiburada ile halletmeye çalışın, şikayetvar.com'a yazın (daha hızlı dönüş yapıyorlar genelde).

Bu arada yasal kısmını iyi bilen biri yazar, sanırım elinize ulaştığı tarih önemli zaten. Aldığınız tarihten 2 hafta geçmesi değil. (ayrıca fatura olayı da saçmalık, faturayı dün kestilerse yine sizin lehinize olabilir)
  • nhk ni youkosu  (17.12.19 16:15:04) 
En kısa dönüşü twitter'dan alabilirsiniz. Bir de orayı deneyin.


  • tessera  (17.12.19 16:43:17) 
telefon ve site üzerinden ulaştım.
kayıt açtıklarını söylediler. bir hafta geçtiği halde dönüş olmadı.

satıcı hala satış yapmaya devam ediyor. ürünü bir ay önce aldığım halde nasıl bugünün faturası oluyor, fatura başvurusu yapmasam göndermeyeceklerdi belli ki.

satıcı yaptığının farkında olmasa sineye çekerdim bile belki ama bir ay gecikmeli fatura kesiyorsa satıcının iyi niyetine de güvenmiyorum.

istanbul'dan geldi. ürün kocaeli'ye, faturası ise email'ime.
  • biseysorcaktim  (17.12.19 17:06:44 ~ 17:08:09) 
ne yazik ki HB komisyonunu aldigi icin umrumda degil! kac defa sikayet ettim faturasiz urun satan yerleri, saka gibi 10 tl hediye ceki verelim diyorlar fatura yerine!

o yuzden HB kendi sattigi disinda bir urun almiyorum kolay kolay!
  • sweetoffice  (17.12.19 17:26:08) 
Bana detaylı bilgi verirseniz satıcı ismi, malzeme numarası ve sipariş numarasını falan, yardımcı olmaya çalışayım yarın. İade bölümüne yazarım içeriden.


  • ananiyimioguz  (17.12.19 19:00:28) 
faturasız ürün satmanın işlem başına bir cezası var (290 lira gibi). maliyeye ihbarda bulunursanız (cimere de yazabilirsiniz) hepsiburada ile iletişime geçerek tüm işlemlerin listesini alırlar ve bu işlemlerin faturalandırılıp faturalandırılmadığını bulurlar. sonrasında işlem başına 290 tl cezayı verirler.


  • cek  (17.12.19 19:05:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.