Bankadan gelen Almanca mail

Selam

Arkadaşıma aşağıdaki mail gelmiş de anlayamadık. Google translate hesabınız ele geçirildi gibi bir şey diyor ama başka bir arkadaş da banka eki gelmiş gibi garip bir şey söyledi. Ne diyor burda?

ich möchte Sie informieren, dass eine Kontopfändung für Ihr Konto vorliegt. Bitte prüfen Sie den Sachverhakt und geben der Bank Weisung.

Teşekkürler

Almanca bilmiyorum ama bu kesin spamdir.

  • hot potato  (16.12.19 22:23:20)
Arkadaşınızın hesabına borcunu ödemediği için haciz gelmiş?

  • ganbatte  (16.12.19 22:28:19)
Şahsi danışmanımdan geldi mail diyor arkadaş. Yarın gidip öğrenecek artık.

  • voyager 1  (16.12.19 22:38:19)
Sahsi danismanindan geldigine ve link icermedigine gore spam degildir.

Anladigim kadariyla hesabina haciz gelmis. Var miydi bir yere borcu? Odemedigi ceza ya da radyo televizyon vergisi felan?
  • Haldamir  (16.12.19 23:09:19 ~ 23:12:07)
@Haldamir TV vergisi gibi bir şey varmış, ondan şüpheleniyor. Bir ara Türkiye’ye döndü işinden ayrılıp sonra tekrar Almanya’ya taşındı. Herhalde o aradaki zamandan kaldı bir şeyler.

  • voyager 1  (16.12.19 23:21:22)
Televizyon vergisi olması mümkün ama çok nadir bildiğim kadarıyla. Genelde uzun yıllar ödememek gerekiyor işin bu raddeye gelmesi için. Normalde sadece ceza+faiz ekleyip duruyorlar.

Ayrıca öyle pat diye haciz gelmez genelde. Öncesinde onlarca mektup ve tebligat yollanır. Arkadaşınızın hiç mi haberi olmadı bu süre boyunca olan bir borçtan?
  • Haldamir  (16.12.19 23:59:54)
Hesaba haciz gelmiş. Durumu kontrol edip bankaya talimat verin diyor. Nedeni falan yazmıyor.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (17.12.19 00:20:36)