[]

Ensest sayılacak bir taciz durumu hakkinda

Kendisi 28-29 yaşında ve alkollüyken, 18 yaşındaki kız kuzenine dokunma girisiminde bulunan (cinsel hayatı olduğu halde) ve psikolojik problemleri olup ilaç kullanan bir erkek hakkında teknik yorumunuz ne olur?


ONEMLİ: Ölsün gebersin pislik gibi yorumlar değil sordugum. Bunları duymak için duyuru açmaya gerek yok

Bunun sebebi ve çözümü (olur mu olmaz mı) hakkında fikir beyan edebilecek yetkin kimseler var mıdır aramızda?

Not: sorunu burada çözmeye çalışmıyorum. Bunu duydum bir yakinimdan ve nasıl bir yol izlenebileceğine dair fikir verebilmek istiyorum. İnsanın gebersin diyesi geliyor tabii ki ilk etapta. Ama mahalle kahvesinden çıkıp daha yetkin kişileri dinlemek istiyorum

 
Klinik vakadır kendisi ve öyle basit bir psikiyatrik ilaç tedavisiyle veya birkaç konuşma terapisiyle geçmez. Çok sıkı, çok çok titiz bir araştırma ve tedavi sürecine alınması gerekir. Maddi imkanları yerindeyse Alp Karaosmanoğlu'ndan yardım almalılar.


  • muhayyer divan  (14.12.19 16:51:06) 
Taciz girisimi tabiki cirkin ama kuzen ensest degildir kuzeni ile evli cok insan var bu ulkede. Buyuk cogunlugu musluman olan ulkede allah'in helal kildigi bir sey olan kuzen ile evlilik ne ara ensest olarak gorulmeye baslandi anlamiyorum. Inanmayanlara saygim var ama Muslumanim diyen kisi allah'in izin verdigini ensest olarak goremez, nelerin ensest haram oldugunu allah kur'an'da acikca belirtmistir.


  • nick dedigin  (14.12.19 17:06:11 ~ 19:10:06) 
Hangi tanıyla hangi ilacı kullanıyor? Aile ne diyor? Özellikle adamın anne babasının bakışları ne olur? Haberleri yoksa niye yok?

Mesela bu anlattıklarınızın yanında dürtüsel davranışlar (gecenin bir körü gidip de nereye gittiğini kimsenin bilmemesi, önünü sonunu hesaplamadan aniden kalkıp bir şeyler yapması), uygunsuz öfke tepkisi (vurmak, kendi saçını yolmak, bir şeyleri kırmak), niyetli bir şekilde yalan söylemek, insanları manipüle etmek vs gibi durumlar da varsa direkt hastaneye yatırmak için sıra alabilirsiniz.

Antidepresanla birlikte alkol alıyorsa zaten bir sonraki adımı planlamada sorun çekiyor derim.
Ne açıdan yol istediğinizi anlayamadım yalnız. Hukuki olaraksa bilemem, psikolojikse kesinlikle psikiyatriye götürmeniz gerekir.
  • mor bembombom  (14.12.19 17:44:40) 
1. kuzenini arzuluyor.
2. kuzenini arzulamasının yanlış olduğunu biliyor. ayıkken kendini dizginliyor.
3. alkol aldıktan sonra dizginleri bırakıyor. irade göstermiyor.
4. alkollüyken karşı tarafın rızasını gözetmiyor. tacizci olmak onun bir sorun olmaktan çıkıyor.

olaydan sonra ayık haldeyken bir yüzleşme gerçekleşti mi? tacize uğrayan taraf için çok ağır gelebilir ama "bana bunu yaptın, böyle hissettirdin." şeklinde bi yüzleşme gerçekleşirse adamın tepkisi ölçülebilir. utanma varsa tekrarlamayacaktır. öfke varsa kendini haklı görüyordur.
  • sinek kral  (14.12.19 18:09:16) 
Psikolojik problemleri olup ilaç kullanmak çok geniş bir tanım. Tanısı nedir? Kullandığı ilaçlar nedir?
İçgörüsü var mı? Yaptığı davranışların ne gibi sonuçlar doğurabileceğinin farkında mı?

  • flexner wintersteiner  (14.12.19 18:33:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.