[]

gelir testi yaptırdım, şimdi sgk'ya git diyorlar. bu son aşama mı artık?

25 yaşını doldurmuş, işsiz güçsüz, boş beleş erkek öğrenciyim. artık babamın sigortasından faydalanma hakkım olmadığı için gelir testine başvurmuştum. sonuçlanmış, devlet sağolsun ULTRA FAKİR damgasını basmış ama müstehaklık durumu sorguladığımda hâlâ "tescil işlemleri için en yakın sgk'ya/genel sağlık merkezine (ya da onun gibi bi şey) gidiniz" yazıyor.

aynı yollardan geçmiş olan varsa diye soruyorum: ben buraya gidip ne yapıcam daha? gelir testi yaptırdık işte, sistem otomatik olarak atamıyor mu beni, sgk'ya gidip "mrb ben fakirim beni fakir olarak tescil eder misiniz" mi dicem, ulan benim hastaneye gitmem lazım artık yeter bu ne ya, 25 yaşını doldurduk diye ölek mi?


 
Gelir testi sonucu ile Sgk ya gidin. Son aşama.


  • nihayet  (12.12.19 19:55:55) 
gelir testi sonucu dediğiniz nedir? testi yaptırdığım yerde yaşamıyorum. e-devlet'ten öğrendim sonucu. tüm gelir testlerinin sonuçlarının bulunduğu bir sayfa var tablo halinde. onun çıktısını falan alıp götürsem olur mu?


  • der meister  (12.12.19 20:17:20) 
Aynı aşamadan 5 yıl önce geçtim. Gelir testi sonucunu öğrenmek için sgk ya gidin denmişti bana. Ben de gittiğimde bana en alt seviyede olduğum söylenmişti. Yani o aşamada herhangi bir şey yapmadım ama sgk da ki kişi bir şey yaptımı önündeki bilgisayardan bilmiyorum. Ben şimdi bir şey yapmam gerekiyor mu dedim, hayır dedi görevli memur.


  • desktopu  (12.12.19 22:00:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.